logo szkoły ZESPÓŁ SZKÓŁ W PARKOWIE

Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego i Gimnazjum im. Józefa Wybickiego

Kontakt:  ZS Parkowo, Parkowo 6, 64-608 Parkowo, tel/fax  67/26 10 505  e-mail:  zsparkowo@wp.pl
budynek szkoły

 
Strona główna
Aktualności
Dyrekcja
Grono Pedagogiczne
Pracownicy szkoły
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Uczniowie
Absolwenci
Historia szkoły
Patron szkoły
Hymn, godło i sztandar
Nadanie imienia
Sala Tradycji
Organizacje szkolne
Klasy sportowe

UKS
Osiagnięcia sportowe
Klub Olimpijczyka

Teatry szkolne

Wolontariat szkolny

Archiwumoke


CKE

ROK  SZKOLNY  2010/2011

RADOŚNIE I RODZINNIE  ....

… spędzili niedzielne popołudnie, 12 czerwca dzieci i ich rodzice z Parkowa i okolicznych wsi. Po raz kolejny bowiem nauczyciele Zespołu Szkół w Parkowie zorganizowali Festyn Rodzinny.  Festyn rozpoczęła pani dyrektor Maria Cisowska, która życzyła wszystkim dobrej zabawy. 

WOLONTARIUSZE W WIARDUNKACH

          Grupa dziewcząt naszego Wolonatriatu Szkolnego pod opieką pani Katarzyny Lewandowskiej pomagała  7 czerwca 2011 roku podczas festynu  "Żyj zdrowo na sportowo ", który odbył się w Wiardunkach  w WZT.


DZIEŃ DZIECKA I DZIEŃ SPORTU


        Dnia 1 czerwca na przyszkolnym boisku nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali Dzień Sportu połączony z Dniem Dziecka pod hasłem "Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska". Klasowe zespoły dziewcząt i chłopców rywalizowały w grach zespołowych (piłce siatkowej plażowej i piłce nożnej). 

więcej ....


BYŁY  STOPER  LECHA  NA MEMORIALE W PARKOWIE
     Już po raz 13 spotkali się w Parkowie następcy piłkarskich mistrzów na turnieju piłkarskim szkół wiejskich. Tym razem w memoriale im. Krystyny Baszczyńskiej udział wzięli uczniowie ze szkół w: Budziszewku, Chrustowie, Gościejewie, Objezierzu, Obornikach, no i oczywiście gospodarze z Parkowa.

„ Nie ma ważniejszego zadania na świecie 
nad kształcenie własnych myśli”

[ Michel de Montaigne]

IX  GMINNY KONKURS JĘZYKOWY

16 maja 2011 r. już po raz dziewiąty w Zespole Szkół w Parkowie odbył się Gminny Konkurs Językowy dla uczniów szkoły podstawowej i uczniów gimnazjum. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół w Parkowie.                                                                                                                                                                                                                          więcej ...


"POLSKA SERCEM UNII"

    Kolejną rocznicę powstania Unii Europejskiej  uczniowie Zespołu Szkół w Parkowie uczcili organizując Dzień Europejski i Dzień Zdrowia. Gościem specjalnym był wykładowca UAM w Poznaniu dr Marek Mikołajczak. Podczas tego Dnia uczniowie mieli za zadanie przygotować prezentację w klasach o krajach Unii Europejskiej: Finlandii, Portugalii, Węgrzech, Rumunii, Austrii, Francji, Włoszech, Holandii, Wielkiej Brytanii.

DE
INTEGRACYJNY DZIEŃ OLIMPIJCZYKA


W słoneczne południe 06 maja 2011 roku sporo działo się w Zespole Szkół  w Parkowie.  Ok.  godz. 10oo do Parkowa zaczęły zjeżdżać prawdziwe gwiazdy polskiego sportu. Celem ich przyjazdu był organizowany przez tutejszą szkołę i Klub Olimpijczyka już po raz drugi Integracyjny Dzień Olimpijski.

      Inauguracja Dni Olimpijczyka, integracja dzieci i młodzieży z osobami niepełnosprawnymi oraz popularyzacja biegania wśród młodzieży szkolnej to główne cele święta olimpijskiego  w Parkowie.
                                    więcej ....


WYCIECZKA DO JEDNOSTKI WOJSKOWEJ W ŁASKU

  14.04.2011r.  44 czterech uczniów Zespołu Szkół w Parkowie wraz z opiekunami udało się na wycieczkę do Bazy Lotnictwa Taktycznego Jednostki Wielozadaniowej w Łasku (255 km od Parkowa). Jest to najnowsza w Europie baza wielozadaniowa, pełni ważną funkcję w systemie obronnym Rzeczypospolitej Polskiej. To jednostka o nowych strukturach, spełniających wymagania NATO. Głównym zadaniem bazy jest zabezpieczenie szkolenia samodzielnych eskadr lotniczych,  a w szczególności 10 eskadry lotnictwa taktycznego, a także zabezpieczenia działań wojsk sojuszniczych.
     wiecej ....

  „SPRZĄTANIE GMINY”

 Uczniowie Zespołu Szkół w Parkowie od lat już uczestniczą w różnego rodzaju akcjach, których celem jest pomoc Matce-Ziemi. 2 kwietnia 2011 roku placówki oświatowe Gminy Rogoźno wzięły udział w akcji „Sprzątanie Gminy”. Głównym celem tej inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na problematykę ochrony środowiska i ekologii. Nie mogło zabraknąć w tej akcji również naszej szkoły.
                                                                                                                                              więcej ....

          Jarosław Uwarow 
Laureatem Wojewódzkiego
             Konkursu
      Matematyczno - Przyrodniczego

Jarek Uwarow uczeń klasy VI naszej szkoły w dniu 30 marca 2011 roku  odebrał  dyplom Laureata Wojewódzkiego  Konkursu Matematyczno - Przyrodniczego.
Jarek oprócz nagrody książkowej i dyplomu jest zwolniony również  ze sprawdzianu klas VI.    Gratulujemy  !WIZYTA GOŚCIA ZZA OCEANU

    23 marca br. naszą szkołę, na zaproszenie p. dyrektor Marii Cisowskiej oraz nauczyciela historii Krzysztofa Działo odwiedził ks. Piotr Kuligowski, który sprawuje posługę kapłańską na kontynencie amerykańskim nad rzeką Missisipi.
W spotkaniu brali udział księża Jan Andrzejewski oraz Wojciech Ren, a przede wszystkim młodzież Gimnazjum. Celem tego spotkania było pokazanie geografii, historii, tradycji i kultury amerykańskiej.

                                                                                                                                           więcej ....


Pierwszy dzień Wiosny

Wszyscy mamy już dość zimy i postanowiliśmy pokazać, co o niej myślimy. Uczniowie klas I-III i oddział „O” Zespołu Szkół w Parkowie wybrali się do miejscowości Jaracz- Młyn. Każda klasa wykonała swoją kukłę ze szmatek i słomy, po czym wspólnie udaliśmy się nad rzekę Wełnę. Podpalone Marzanny wrzuciliśmy do wody śpiewając piosenkę: „Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, w wodę Cię wrzucamy, bo wiosnę witamy”. Z apetytem zjedliśmy kiełbaski, które upiekliśmy na ognisku.


Trudny wybór

        Żeby nasi uczniowie dobrze poznali najbliższe szkoły odwiedziliśmy 14  marca szkoły ponadgimnazjalne  w Obornikach i Objezierzu. Naszym celem były LO   i ZSZ im. Kutrzeby w Obornikach oraz ZS w Objezierzu. We wszystkich szkołach zostaliśmy przyjęci z otwartymi ramionami. W LO pani dyrektor Agnieszka Balcerowiak  wraz z grupą uczniów przedstawiła nam ofertę edukacyjną swojej szkoły, a następnie mogliśmy zobaczyć sale lekcyjne i salę gimnastyczną. W ZSZ powitała nas pani dyrektor Mirosława Stachowiak, która w krótkiej prezentacji przedstawiła nam drogę edukacyjną jaką ma przed sobą młodzież gimnazjalna oraz ofertę dydaktyczno-zawodową szkoły.Biwak klasy  III  SP  

Ważnym wydarzeniem w życiu klasy III Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół 
w Parkowie był biwak szkolny, który odbył się 4 i 5 III 2011r. Podczas biwaku realizowaliśmy projekt edukacyjny „Pomoc dla naszych czworonożnych przyjaciół
ze schroniska Azorek”. Grupa uczniów wykonała plakat informujący o rozpoczęciu akcji. Inni pod okiem nauczyciela informatyki projektowali i wykonali plakietki, którymi zostaną obdarowani wszyscy ci, którym nie jest obojętny los zwierząt 
ze schroniska.
Pani Kamila Cymer zorganizowała ciekawe gry i zabawy z języka angielskiego.
O 22.00 odbył się długo oczekiwany pojedynek w „Dwa ognie”.
Moc atrakcji i radość ze wspólnego przebywania sprawiły, że uczniowie nie mogli zasnąć do późnych godzin nocnych.

Święto Patrona Szkoły

Ważne święta rodzinne: imieniny, urodziny obchodzimy bardzo uroczyście.  W życiu szkoły taką uroczystością jest Święto Szkoły. W Zespole Szkół  w Parkowie święto obchodziliśmy 11 marca.
Dzień ten rozpoczęliśmy uroczystą mszą świętą odprawioną przez  ks. proboszcza Jana Andrzejewskiego oraz ojca Roberta ( w dniach 9-11 marca odbywały się w naszej szkole rekolekcje). Następnie młodzież przeniosła się do szkoły gdzie zostali poczęstowani pysznym ciastem drożdżowym z wiśniami sponsorowanym przez Radę Rodziców.                                                                                                                                                               więcej ....


Na Targach Edukacyjnych

Dokładne poznanie to podstawa dobrego wyboru. Żeby móc wybrać właściwą szkołę, a później zawód uczniowie powinni zapoznać się z ofertą szkół i zawodów.Nasza szkoła już od kilku lat pomaga uczniom wybrać właściwy kierunek kształcenia. Działania doradcze zmierzają w kierunku poznania własnych zdolności psychofizycznych, zapoznania się z dokumentami aplikacyjnymi   a przede wszystkim zapoznaniu się na miejscu z ofertą dydaktyczną szkół ponadgimnazjalnych z naszej okolicy.W tym roku, 4 marca pierwsze kroki skierowaliśmy na Targi Edukacyjne do Poznania. 14-osobowa grupa gimnazjalistów z III klasy pod opieką pp. Marzeny  i Krzysztofa Działo miała okazję zapoznać  się z niezwykle bogatą ofertą z kilkuset szkół ponadgimnazjalnych nie tylko z Poznania, ale i z całej Polski.Ciekawa prezentacja oraz mnogość ulotek reklamujących te szkoły mogły spowodować prawdziwy ból głowy (bogactwa). Którą szkołę wybrać? – oto pytanie przed którym stają nasi gimnazjaliści.  
                                                                                                                                                        


Parkowianki drugie w finale
 
Dnia 17 lutego w szamotulskiej hali "Nałęcz" rozegrano finałowy turniej o Mistrzostwo Rejonu Poznań Teren-Zachód w piłce siatkowej dziewcząt w kategorii gimnazjum. Wszystkie spotkania rozgrywano do dwóch wygranych setów. Podczas drogi do finału parkowianki pokonały zespoły z Chrzypska Wielkiego i Lwówka (2:0). Podopieczne Zbyszka Chudzickiego ....                                                                                                                                                                        
                                                                                                                                                                                                                    więcej ... 

Bal karnawałowy

Po południu salę gimnastyczną opanowali uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Bal karnawałowy przygotowany przez Samorząd szkolny pod opieką pani Danuty Talar – Soloch rozpoczął się o godzinie 16.00 i  do godziny 20.00 parkiet był prawie cały czas zapełniony. To najlepiej świadczyło o znakomitej atmosferze i zabawie podczas Balu. Jeśli do tego dodamy świetnie wyposażony bufet to chyba nikt nie opuszczał tegorocznego balu ze smętną miną. Kiedy wybiła godzina 20.00  wszyscy z żalem przyjęli do wiadomości, że czas kończyć zabawę. Cóż musimy czekać do następnego roku


Dzień Babci i Dziadka oraz Balik karnawałowy 

26 stycznia 2011 roku w naszej szkole odbyły się bale karnawałowe. Przed południem w sali gimnastycznej bawili się nasi najmłodsi wraz ze swoimi ukochanymi babciami i dziadkami świętując „Dzień Babci i Dziadka”.  Zebrani mogli podziwiać talenty aktorskie swoich wnucząt podczas przygotowanych występów. Kiedy zakończyły się występy dzieci przebrane w przepiękne stroje bawiły się – niektóre po raz pierwszy – na baliku  karnawałowym.  Uśmiechy na twarzach dzieci świadczyły, że zabawa była bardzo udana.


Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Poźarom"

We wtorek 25 stycznia o godzinie 9.30 po raz kolejny w naszej szkole odbył się szkolny etap Turnieju Wiedzy pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega Pożarom”. W turnieju uczestniczyło 35 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Współorganizatorem konkursu od lat jest OSP Parkowo, które funduje niezwykle atrakcyjne nagrody dla zwycięzców. W tym roku w skład komisji konkursowej oprócz p. dyrektor Marii Cisowskiej weszli członkowie OSP: pp. Eugeniusz Pawlicki, Jan Kaszluga, Leszek Perlicjan oraz były laureat turnieju ogólnopolskiego Dawid Mikołajczak. Po zaciętej walce w kategorii Gimnazjum zwyciężyła Olga Mikołajczak przed Kingą Dolata, Kają Myrda, Anną Macioszek i Patrycją  Łączak a w szkole podstawowej zwyciężył Jakub Myrda przed Pawłem Lisem, Jakubem Pawlaczykiem, Bartłomiejem Lewandowskim i Nathanielem Józefkiem. W/w uczniowie będą nas reprezentowali w turnieju gminnym w dniu 26 lutego w Tarnowie.


Z wizytą u Burmistrza

24 stycznia 2011 roku uczniowie klas II i III gimnazjum uczestniczyli w niezwykłej lekcji Wiedzy o społeczeństwie. Lekcja ta odbyła się w Urzędzie Miejskim w Rogoźnie a prowadzącymi tą lekcję byli Burmistrz Bogusław Janus i sekretarz Iwona Sip – Michalska. Włodarze gminy zapoznali młodzież z teraźniejszością  naszej „małej Ojczyzny” oraz planami i zadaniami stojącymi przed władzami gminy. Mimo wielu zajęć i interesantów burmistrz poświecił całą godzinę lekcyjną na rozmowę z gimnazjalistami. Burmistrz łatwo nawiązał wspólny język z młodzieżą oprze co spotkanie nie miało sztywnego charakteru lecz luźnej rozmowy. Długo i wytrwale odpowiadał na pytania zarówno te dotyczące teraźniejszości i przyszłości gminy. To była super lekcja o lokalnym samorządzie.

Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt


      Dnia 18 stycznia sala Zespołu Szkół w Parkowie gościła najlepsze siatkarskie zespoły z terenu powiatu obornickiego. W pierwszym półfinale Gimnazjum nr 2 Rogoźno pokonało obornickie Gimnazjum nr 1 .Podczas drugiego półfinału gospodynie turnieju nie dały szans zespołowi z Objezierza, wygrywając 3:0.

z

 „Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy,
Im więcej dajesz,  tym więcej Ci jej zostanie”
Antonie de Saint- Exupéry

 „W krainie misiów”

Radość i uśmiech na twarzy towarzyszyły wszystkim uczestnikom Powiatowego Balu Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, który już po raz kolejny odbył się w Zespole Szkół w Parkowie. 15 stycznia 2011roku w przepięknie udekorowanej sali gimnastycznej (dzieło uczniów gimnazjum pod opieką p. M. Działo i p. M. Nowak) 15 minut po godzinie  16 główny organizator  balu p. Dorota Mąderek wspólnie z uczniem

naszej szkoły Marcinem Nowakiem rozpoczęła zabawę. Wtenczas wyjaśniło się skąd tytuł tegorocznego balu.

             więcej ....


b

„ Nakręcony”  XIX Finał w Parkowie

Kryzys światowy dotyka każdego z nas. Narzekamy na podwyżki, niskie pensje, ale prawdziwe nieszczęście dotyka nas wtedy, gdy zachoruje nam ktoś bliski. Jest to dotkliwsze tym bardziej, jeśli tą osobą jest dziecko. Wtedy choruje cała rodzina. Dlatego też XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pochylił się nad dziećmi dotkniętymi chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.                                 
                       więcej ....

w
„Bo nadszedł czas i Dziecię się zrodziło
a razem z Nim Maleńka przyszła Miłość”.
 SZKOLNA WIGILIA

        Ostatni dzień przed przerwą świąteczną w Zespole Szkół w Parkowie różnił się znacznie od innych zwykłych , szkolnych dni. Po dwóch lekcjach uczniowie przeszli do swoich klas gdzie ze swoimi wychowawcami i zaproszonymi gośćmi połamali się opłatkiem zasiedli do klasowej Wigilii, śpiewali kolędy oraz obdarowali się prezentami.

Jasełka

„Miłość do cierpiących
 jest znakiem i miarą poziomu cywilizacji

i rozwoju narodu.”

 WZRUSZAJĄCE ODWIEDZINY 

         Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Hospicjum Miłosiernego Samarytanina” w Wągrowcu jest prowadzony przez Stowarzyszenie  im.  Ks. Jerzego Niwarda Musolffa. Stowarzyszenie grupuje ludzi różnych profesji zarówno czynnych zawodowo, jak i emerytów. Wszystkich tych ludzi łączy zrozumienie idei paliatywnej. Jako organ założycielski dla Hospicjum Stowarzyszenie troszczy się o środki materialne na jego funkcjonowanie. 


Hospicjum

„Świadomość własnej przeszłości pomaga nam
włączyć się w długi szereg pokoleń,

by przekazać następnym wspólne dobro – Ojczyznę”
Jan Paweł II

„W ŚMIERTELNY BÓJ Z NIEMCAMI…”

      16 grudnia 2010 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Parkowie po raz kolejny spotkali się wszyscy ci, którzy chcieli uczcić pamięć powstańców wielkopolskich z okolic Parkowa i powiatu obornickiego.
        Na wstępie p. dyrektor Maria Cisowska powitała zaproszonych gości, wśród których znaleźli się:
Członek Zarządu  Rady Powiatu Gustaw Wańkowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Rogoźnie Zdzisław Hinz, Zastępca Przewodniczącego  Rady Miejskiej w Rogoźnie Zbigniew Chudzicki, Burmistrz Rogoźna Bogusław Janus, Przewodniczący Rady Gminy w Ryczywole Witold Kruś, Członek Zarządu Głównego Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego Stefan Psik,  

                                                                                                                                                                                                                                      więcej ....


wieczornicaWIERNI PAMIĘCI

„Tym co w mrokach niewoli,
w najcięższych dla narodu chwilach
nigdy w Polskę nie zwątpili”.


Data 16 listopada 2010 roku zapisze się w pamięci uczniów Zespołu Szkół w Parkowie. Gościli bowiem czwórkę niezwykłych gości – kombatantów II wojny światowej. Byli wśród nich:
  • p. Eugeniusz Byliński – prezes Stowarzyszenia Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Obozów Koncentracyjnych i Więzień w Szamotułach, członek Zarządu Okręgowego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej w Szamotułach.
                                                                                                                więcej ...

NIEZWYKŁE SPOTKANIE 

                17 września 1939 roku wojska sowieckie zadały Polsce cios od wschodu wkraczając na nasze ziemie. Wspominając to wydarzenie, we wtorek  21 września br. na zaproszenie uczniów przybyła pani Regina Grzebyta, uczestniczka wywózek na wschód.więcej ....

s

Sprzątanie Świata i Święto pieczonego ziemniaka


Wyjątkowo przebiegał 17 września w naszej szkole. Najpierw uczniowie zaopatrzeni w plastikowe worki  gumowe rękawiczki ruszyli w Parkowo i okolice sprzątając i segregując śmieci pozostawione przez niechlujnych przechodniów i kierowców.


więcej ....

z
BYLIŚMY W RACOCIE

W sobotę 11 września wraz z 2,5 tys. biegaczy trasę biegu olimpijskiegow Racocie pokonała 36 – osobowa grupa z Parkowa. Bieg Olimpijski rozpoczął się zgodnie z olimpijskim ceremoniałem od wciągnięcia na maszt flagi olimpijskiej oraz biało-czerwonej, a następnie znicz zapaliła tegoroczna mistrzyni Polski w biegu na 400 mppł Marzena Kościelniak (wywiad z mistrzynią na stronie obok).


więcej ...

r

Inauguracja roku szkolnego 2010 -2011


Jedni z westchnieniem żalu za wakacjami drudzy z radością witali nowy rok szkolny. Uroczystości poprzedziła msza święta sprawowana przez księdza Jana Andrzejewskiego, na której tradycyjnie ksiądz poświęcił tornistry uczniom klasy pierwszej.  Po przejściu do sali gimnastycznej Zespołu Szkół uczniów, rodziców, nauczycieli oraz gości powitała pani dyrektorMaria Cisowska.  Szczególnie gorąco pani dyrektor Maria Cisowska  powitała uczniów oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej.      

więcej .....
r
Informacje dla rodziców
Oddział przedszkolny
Kalendarium roku szkolnego
Plan imprez
 i uroczystości

Podręczniki
Konkursy szkolne
Plan lekcji

Dokumenty szkolne
Dowozy do szkoły

Oferta edukacyjna
Świetlica szkolna
Zajęcia pozalekcyjne
Pielęgniarka szkolna
Pedagog szkolny
Doradztwo zawodowe
Biblioteka szkolna
SKO
Imprezy cykliczne
Wycieczki szkolne

Napisz do nas

ko
MEN

Opracowanie strony:  Zespół Szkół w Parkowie