logo szkoły SZKOŁA PODSTAWOWA

 im. Józefa Wybickiego w Parkowie

Kontakt:  SP Parkowo, Parkowo 6, 64-608 Parkowo, tel/fax  67/26 10 505  e-mail: zsparkowo@wp.pl
budynek szkoły

 
Strona główna
Aktualności
Dyrekcja
Grono Pedagogiczne
Pracownicy szkoły
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Uczniowie
Absolwenci
Historia szkoły
Patron szkoły
Hymn, godło i sztandar
Nadanie imienia
Sala Tradycji
Organizacje szkolne
Klasy sportowe
Szkoła Promująca Zdrowie
UKS
Osiagnięcia sportowe
Klub Olimpijczyka

Teatry szkolne

Wolontariat szkolny

Archiwumoke


CKE                           BIBLIOTEKA SZKOLNA
 


      przeniesiona została na II piętro szkoły do sali 48BIBLIOTEKA CZYNNA:

PONIEDZIAŁEK -  7.30 -  8.00;   
                                  9.00 - 13.00


WTOREK -              7.30 - 10.00;    
                                11.00 - 12.00;    
                                14.00 - 15.00

ŚRODA -                   7.30 - 9.00;
                                11.00 - 15.00;

CZWARTEK -         7.30 - 12.00;
                                13.00 - 14.00;

PIĄTEK -                 7.30 - 12.00;  
                                13.00 - 15.00.


  Bibliotekarka  - Monika Nowak
Parkowo,  20 lutego  2017 roku

CZYTAMY I RYSUJEMY

Jak zachęcić dzieci do czytania książek? Czytanie, odgrywanie scenek z przeczytanych bajek, rysowanie na przeczytany temat całych opasłych bloków to najlepsze sposoby aby dzieci chętnie korzystały z zasobów biblioteki.  Uczniowie klasy II a Szkoły Podstawowej na zajęciach bibliotecznych wykonali makietę polany do bajki „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Dzieci najpierw poznały treść opowieści, a następnie zabrały się do prac plastycznych. Trzeba było pokolorować krasnoludki, królewnę, księcia, macochę i całą resztę. Na naszej polanie znajduje się troszkę za dużo krasnoludków i ich domków, ale też dzieci w klasie było sporo, a każde chciało rysować! Tym sposobem  dzieci odeszły nieco od bajki, ale efekt ich pracy bardzo im się spodobał.

>>> GALERIA <<<


Parkowo,  03 listopada 2016 roku

TEATRZYK CZYTELNICZY

    W czasie wakacji biblioteka Zespołu Szkół przeniosła się z przytulnej, ale ciasnej, byłej harcówki do widnego, przestronnego pomieszczenia na II piętrze budynku szkoły.  Więcej miejsca i światła to także znacznie większe możliwości przygotowania zajęć czytelniczych, których organizatorem jest nasza kochana bibliotekarka pani Monika. 

      3 listopada uczniowie klasy III b Szkoły Podstawowej mogli przeżyć wspaniałą przygodę trafiając do świata bajek. Tym razem była to angielska baśń ludowa, której głównymi bohaterami są trzy świnki i zły wilk zatytułowana „Trzy małe świnki”. Zadaniem uczniów było przygotowanie scenariuszy z dialogami, kukiełek i scenografii do bajki o trzech sympatycznych świnkach. Uczniowie podzielili się na dwie grupy i ochoczo zabrali się do pracy, której efekt przeszedł wszelkie oczekiwania. Dwie godziny lekcyjne toczą  się zazwyczaj wolno. Tym razem zanim  trzecioklasiści się zorientowali czas pracy już minął. Powstały dwa bardzo ciekawe,  krótkie przedstawienia, które przyniosły wiele frajdy ich twórcom. Już umawiali się na kolejne przedstawienia.Parkowo,  10 października  2016 roku

„DOLINA MUMINKÓW”  W BARWACH JESIENI

Zanim się obejrzeliśmy już przyszła jesień. W naszej bibliotece też ją widać.  Uczniowie klasy VI zawitali do „Doliny Muminków”. Przypomnieli sobie jakie to są sympatyczne stworzenia, dyskutowali o ich wyglądzie, przygodach, oglądali stosowne ilustracje. Postanowili także sami wykonać postacie bohaterów książki Tove Mariki Jansson – fińskiej pisarki, malarki, ilustratorki, znanej najbardziej z tego, że jest autorką książek o Muminkach. Szóstoklasiści zasiedli do pracy i wykonali cudowne portrety postaci z Doliny. Z czego zostały wykonane? Jak wspomniałam na początku nadeszła jesień, stąd też głównym materiałem, którego wszędzie jest pełno, były piękne,   kolorowe  liście jesienne.   A jak im to wyszło? Oceńcie sami oglądając zdjęcia i odwiedzając bibliotekę.                
Szóstoklasiści zasiedli do pracy i wykonali cudowne portrety postaci z Doliny. Z czego zostały wykonane? Jak wspomniałam na początku nadeszła jesień, stąd też głównym materiałem, którego wszędzie jest pełno, były piękne,   kolorowe  liście jesienne.   A jak im to wyszło? Oceńcie sami oglądając zdjęcia i odwiedzając bibliotekę.          


   >>> GALERIA <<<Parkowo,  04  października  2016 roku

POCZYTAJ MI......

Popularna swego czasu akcja „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato” ciągle znajduje swoich naśladowców. Również w naszej szkole zabraliśmy się za głośne czytanie. Chcieliśmy sprawić w ten sposób przyjemność uczniom z nauczania początkowego.  W tym celu uczniowie klasy II a Gimnazjum przygotowali wesołą bajkę pt: „Czarownica i pierniki” M. Strzebońskiej i zaprezentowali ją maluchom z  klasy II a Szkoły Podstawowej. Natomiast dziewczyny z klasy II b  Gimnazjum przygotowały bajkę „Bocian i lis” i odwiedziły klasę III b nauczania zintegrowanego.  Głośne czytanie podobało się wszystkim zarówno słuchającym jak i czytającym. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że będzie to kontynuowane, zwłaszcza, że maluchy otrzymały dodatkowo kolorowanki dostosowane do czytanego tekstu. Jeszcze raz okazało się, że dzieci kochają książki tylko trzeba je do nich odpowiednio zachęcić.

Parkowo,  17  grudnia 2015 roku

DLACZEGO WARTO CZYTAĆ ?

Uczniowie klasy II gimnazjum postanowili „wprawić” w chwilę refleksji swoje koleżanki i swoich kolegów z piętra  za pomocą pięknie wykonanych plakatów w tematykę  czytelnictwa. Podkreślali w swoich pracach jak ważne jest w życiu czytanie książek, obcowanie z literaturą. Prace te miały sprowokować oglądających do rachunku sumienia: KIEDY OSTATNIO PRZECZYTAŁEM KSIĄŻKĘ??? oraz propagować czytelnictwo wśród młodzieży.

Parkowo,  12 grudnia 2015 roku

ZNACIE?   TO POSŁUCHAJCIE...

                W jaki sposób nasi milusińscy poznawali pierwsze przygody swoich bohaterów z dzieciństwa? Oczywiście słuchając bajek czytanych przez rodziców, czy też dziadków. Uczniowie klasy V przypomnieli sobie te chwile poznając  przygody Mikołajka i jego kolegów. Tym razem w rolę rodziców wcieliła się nasza bibliotekarka, pani Monika.  Niezwykłe przeżycia Mikołajka  bardzo „wciągnęły” piątoklasistów i wszyscy polubili tego sympatycznego chłopca. Na koniec zajęć uczniowie wykonali piękne  ilustracje do wybranych fragmentów tekstu, a następnie ruszyli przeglądać i pożyczać inne równie ciekawe książki.
Parkowo, 30 października 2015 roku

„KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ”!

Prawie 10 tysięcy szkół zgłosiło się do programu „Książki naszych marzeń”! Wśród nich nie mogło zabraknąć również naszej szkoły. Program „Książki naszych marzeń” ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych. Za pieniądze z programu do naszej biblioteki udało się  kupić ponad 120 książek, które nie są podręcznikami. Książki te swoją fabułą powinny rozbudzać ciekawość młodego czytelnika otaczającą go rzeczywistością i inspirować do twórczego działania. Podstawowym rezultatem programu ma być trwałe zainteresowanie młodych ludzi czytaniem. Aby tak się stało muszą doświadczyć przyjemności z czytania, odkryć w nim atrakcyjny sposób zdobywania wiedzy o świecie, rozwijania zdolności i zainteresowań, a także spędzania wolnego czasu.  Nasi uczniowie mogą je wypożyczać już od listopada 2015r.


Biblioteka Biblioteka Biblioteka Biblioteka

Biblioteka Biblioteka BibliotekaCENTRUM   MULTIMEDIALNE


Biblioteka Biblioteka                                                                             ZAPRASZAMY !!!
Informacje dla rodziców
Oddział przedszkolny
Kalendarium roku szkolnego
Plan imprez
 i uroczystośc
i
Podręczniki
Konkursy szkolne
Plan lekcji

Dokumenty szkolne
Dowozy do szkoły

Oferta edukacyjna
Świetlica szkolna
Zajęcia pozalekcyjne
Pielęgniarka szkolna
Pedagog szkolny
Doradztwo zawodowe
Biblioteka szkolna
SKO
Imprezy cykliczne
Wycieczki szkolne

Napisz do nas

ko
MEN

Opracowanie strony:  Zespół Szkół w Parkowie