logo szkoły ZESPÓŁ SZKÓŁ W PARKOWIE

Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego i Gimnazjum im. Józefa Wybickiego

Kontakt:  ZS Parkowo, Parkowo 6, 64-608 Parkowo, tel/fax  67/26 10 505  e-mail:  zsparkowo@wp.pl
budynek szkoły

 
Strona główna
Aktualności
Dyrekcja
Grono Pedagogiczne
Pracownicy szkoły
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Uczniowie
Absolwenci
Historia szkoły
Patron szkoły
Hymn, godło i sztandar
Nadanie imienia
Sala Tradycji
Organizacje szkolne
Klasy sportowe
UKS
Osiagnięcia sportowe
Klub Olimpijczyka

Teatry szkolne

Wolontariat szkolny
Szkoła Promująca Zdrowie
Archiwumoke


CKE

ROK SZKOLNY  2013/2014

CZERWIEC 2014

WAKACJE, ZNÓW BĘDĄ WAKACJE

 Zakończenie roku szkolnego to bardzo upragniona uroczystość dla wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy solidnie przez cały rok pracowali. Jest możliwością podsumowania dokonań i nagrodzenia najlepszych.
W miniony piątek, 27 czerwca uczniowie
Zespołu Szkół w Parkowie zakończyli rok szkolny. Oprócz grona pedagogicznego oraz uczniów i ich rodziców w uroczystościach uczestniczyli także: zastępca burmistrza Krzysztof Ostrowski, ks. Jan Andrzejewski, sołtys wsi Parkowo i Józefinowo Justyna Bartol – Baszczyńska przedstawiciele Rady Rodziców z przewodniczącą Beatą Lembicz na czele  oraz  emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły. Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Parkowie rozpoczęła Eucharystia celebrowana przez księdza Jana Andrzejewskiego w kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata i świętej Małgorzaty. Dalsza część spotkania odbyła się w budynku szkoły.  Najpierw dyrektor Zespołu Szkół Maria Cisowska rozdała świadectwa i nagrody najlepszym uczniom, którzy  z wyróżnieniem ukończyli naukę w roku szkolnym 2013/2014.


„W DROGĘ ….”

To czerwcowe popołudnie na długo pozostanie w pamięci 32 uczniów, a właściwie już absolwentów Gimnazjum im. Józefa Wybickiego w Parkowie. O godzinie 16.00 spotkali się w kościele p.w. NMP Królowej Świata  i św. Małgorzaty w Parkowie gdzie uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej przez ks. Jana Andrzejewskiego i ks. Pawła Haczyńskiego. Półtorej godziny później w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Parkowie otrzymali oni z rąk p. dyrektor Marii Cisowskiej najważniejszy dla nich dokument świadectwo ukończenia Gimnazjum. Oprócz świadectw całkiem spora grupa uczniów otrzymała nagrody zarówno za naukę jak i za działalność charytatywną, za najlepszą frekwencję, pracę na rzecz szkoły.

"MUNDIALITO W PARKOWIE"

Od 12 czerwca na boiskach Brazylii trwają spotkania w ramach mistrzostw świata w piłce nożnej. 18 czerwca w Parkowie spotkali się następcy Neymarów, Robbenów, Suarezów ze szkół wiejskich powiatu obornickiego: Rożnowa, Ryczywołu i Parkowa aby uczcić pamięć byłej dyrektor szkoły w Parkowie Krystyny Baszczyńskiej  i rozegrać turniej „Piłkarskie piątki”. Otwarcie Memoriału tradycyjnie odbyło się na przyszkolnym boisku. Na dobry początek dziewczęta z III klasy Gimnazjum przypomniały znany przebój z lat siedemdziesiątych „Po zielonej trawie piłka goni”.


DOSTOJNA JUBILATKA Z PARKOWA

Dzień 09. czerwca  2014 r. był czasem długo wyczekiwanym przez społeczność uczniowską Zespołu Szkół w Parkowie, gdyż w ów dzień mijały dwie ważne rocznice dla szkoły: jubileusz 30 – lecia nadania imienia Józefa Wybickiego Szkole Podstawowej i 5 – lecie nadania tegoż imienia gimnazjum.
Przygotowania do tego święta rozpoczęto już we wrześniu 2013 r. Pierwszym etapem było ustalenie zespołów zadaniowych oraz opracowanie harmonogramu działań związanych z obchodami rocznicowymi. Równolegle realizowano wiele działań, m.in.: pozyskiwano sponsorów renowacji sztandaru, opracowywano treść pamiątkowego folderu, poszukiwano informacji i zdjęć dotyczących historii szkoły, organizowano wycieczki śladami Józefa Wybickiego oraz przygotowano szereg konkursów związanych z postacią patrona i działalnością szkoły.
.


MAJ   2014

Z WIZYTĄ NA  UNIWERSYTECIE  PRZYRODNICZYM  

W słoneczny piątek uczniowie klasy VI odwiedzili  Katedrę Tworzyw Drzewnych. Już od samego progu uczelni poczuli się jak prawdziwi naukowcy, a to za sprawą serdecznego przyjęcia i profesjonalnego „traktowania”. W ciągu godziny stworzyli własne płyty wiórowe i pilśniowe, zapoznali się z nowoczesnymi metodami stosowania drewna w budownictwie. Następnie udali się do sali, w której badali  ciężar drewna, mieli możliwość dotknięcia  najcięższego i najlżejszego drewna na świecie. Niezwykłą atrakcją okazało się picie soku przez drewniane słomki, które potwierdzały kolejne teorie naukowe. Na koniec uczniowie mogli dać upust swojej energii, testując na różnorodnych urządzeniach wytrzymałość drewna.  Wyjazd ten to świetnie wykorzystany czas na naukę z wielu dziedzin.     


Z WIZYTĄ U PATRONA

Uczniowie Zespołu Szkół w Parkowie wiele razy w ciągu roku szkolnego mają możliwość „kontaktu” ze swoim patronem. Przedstawienia, uroczystości, wycieczki, lekcje o Wybickim to codzienność życia naszej szkoły. Tym razem, 15 maja wybraliśmy się do Poznania, na Skałkę do kościoła św. Wojciecha gdzie w podziemiach znajduje się Krypta Zasłużonych Wielkopolan, a wśród nich doczesne szczątki Józefa Wybickiego. Dodatkową ciekawostką jest fakt,   że obecnym rezydentem kościoła św. Wojciecha jest były uczeń parkowskiej  szkoły  ks. Trojan Marchwiak.

"POWRÓT TATY"  -  PRZEDSTAWIENIE KLASY IV

12 maja uczniowie klasy czwartej odwiedzili swoich młodszych kolegów z oddziału przedszkolnego. Wizyta związana była z prezentacją ballady Adama Mickiewicza pt. „ Powrót taty”. Uczniowie klasy czwartej podzielili się na cztery grupy, z których każda zaprezentowała w postaci teatrzyku kukiełkowego  tę piękną balladę. Przedszkolaczki słuchały  i oglądały przedstawienia z dużym zainteresowaniem. Po przedstawieniu można było pobawić się przygotowanymi przez dzieci kukiełkami. Uczniom bardzo spodobała się ta forma nauki i  już planują kolejny występ.


PARKOWIANIE W SEJMIE I TVP

Już o 4.00 rano (właściwie środek nocy) z Parkowa do Warszawy wyruszyła 41-osobowa grupa uczniów i opiekunów z Zespołu Szkół w Parkowie. Celem wyjazdu była wizyta w sejmie RP oraz zwiedzanie Telewizji Publicznej na Woronicza.
Na pierwszy ogień udaliśmy na Wiejską,  gdzie o godz. 9.00 rozpoczęła  swoje posiedzenie izba poselska parlamentu. Po przejściu dokładnej – a nawet niezwykle skrupulatnej – kontroli zasiedliśmy na galerii, z której mieliśmy możliwość oglądać obrady Sejmu, które prowadził vicemarszałek Jerzy Wenderlich. No cóż, liczba posłów na Sali (12) nie powalała z nóg. Gdzie była reszta? Podobno pracowali na komisjach. My na szczęście się nie nudziliśmy. Wystąpienia posłów ubarwiał nam nasz przyjaciel, poseł Wojciech Ziemniak barwnie opowiadając o samym Sejmie jak i pracy w nim sypiąc anegdotami niczym z rękawa. Wspierał go dzielnie inny poseł PO z Raciborza  Henryk Siedlaczek. Po wyjściu z galerii przeszliśmy do jednej z sal sejmowych gdzie oprócz wysłuchania dalszej tyrady  posła Ziemniaka każdy z nas mógł potrzymać w dłoni laskę marszałkowską i „odstukać” rozpoczęcie bądź zamknięcie obrad. Blisko półtoragodzinny pobyt w najważniejszej izbie polskiego parlamentu minął nam niczym z bicza trzasł.

KWIECIEŃ 2014

„ SZLIFIERNIA DIAMENTÓW W PARKOWIE”


    W 2014 roku powiat obornicki może poszczycić się ośmioma laureatami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, z czego połowa, bo aż cztery tytuły powędrowały do Gimnazjum im. Józefa Wybickiego  w Parkowie. Wojewódzki Konkurs Historyczny – laureat Martyna Soloch (opiekun p.K. Działo), Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego – laureat Martyna Soloch  (opiekun p. K. Dominiak), Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego – laureat Martyna Soloch (opiekun p. E. Baranowska) i Wojewódzki Konkurs Chemiczny – laureat Jarosław Uwarow (opiekun p. R. Szedel i p. R. Jałoszyńska – Biskupska).

    W tym roku w konkursach przedmiotowych uczestniczyło 55 138 uczniów z 574 gimnazjów województwa wielkopolskiego.  Uroczystość wręczenia tytułów laureatom,  a było ich zaledwie432, odbyła się w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu.  Najlepsi gimnazjaliści  odebrali z rąk Wojewody Wielkopolskiego pana Piotra Florka i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty pani Elżbiety Walkowiak zaświadczenia i nagrody. „Kanonierze, odstąp od działa.
Znicz płonie!(...)
Chwilo jedyna, świętości pełna!
Sławo ulotna. Nieśmiertelna!”
Edward Pałczyński

  MEDALISTA Z SOCZI W PARKOWIE 

Po raz kolejny zapłonął znicz w olimpijskim Parkowie. 12 kwietnia zorganizowaliśmy VI już Integracyjny Dzień Olimpijski, którego celem była inauguracja Dni Olimpijczyka, integracja dzieci i młodzieży z osobami niepełnosprawnymi oraz popularyzacja biegania wśród młodzieży szkolnej. Nie mogliśmy zapomnieć również o 120 rocznicy powstania MKOl-u. Mając jeszcze przed oczyma sukcesy naszych sportowców w Soczi wszyscy z zaciekawieniem czekali na rozpoczęcie zabawy, której współorganizatorem było w tym roku Stowarzyszenie „Parkowianka”.

O godz. 9.30 w sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie z Parkowa oraz reprezentacje zaproszonych szkół z Rogoźna, Kowanówka i Wiardunek, aby spotkać się   z najprawdziwszymi gwiazdami polskiego sportu: Zbigniewem Rachwalskim, Ireneuszem Goldą, Andrzejem Popą.  Największe zainteresowanie wzbudzili nasi bohaterowie z igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich z Soczi: brązowy medalista w łyżwiarstwie szybkim Jan Szymański i uczestniczka igrzysk paraolimpijskich Anna Ogarzyńska.

"ODKRYWAMY TALENTY W PARKOWIE"

Zespół Szkól w Parkowie uzyskał w roku szkolny 2013/2014 tytuł Szkoły Odkrywców Talentów, który świadczy o tym, że placówka ta przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży. Tytuł ten przyznał  szkole  dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji Pan Piotr Dmochowski-Lipski za systemowe działania prowadzone przez nauczycieli tej szkoły na rzecz ucznia zdolnego. Warto nadmienić, iż działania te dają ogromna satysfakcję  uczniom i pozwalają osiągać im sukces w wielu dziedzinach wiedzy. Umieszczenie Zespołu Szkół w Parkowie na polskiej mapie Szkół Odkrywców Talentów, przyczynia się nie tylko do promocji szkoły, ale także Gminy Rogoźno i całego powiatu.

więcej ....


GMINNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

    Dnia 4 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół w Parkowie odbył się Gminny Konkurs z Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych. Konkurs odbył się na jednym poziomie dla klas V i VI.
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała pani dyrektor Maria Cisowska. Komisja konkursowa składała się z nauczycieli uczących języka angielskiego tj.

  • Renata Czechowska – Szkoła Podstawowa nr 3 w Rogoźnie
  • Urszula Krupa – Szkoła Podstawowa nr 2 w Rogoźnie
  • Małgorzata Lang – Szkoła Podstawowa w Pruściach 
  • Kamila Dominiak – Zespół Szkół w Parkowie
MARZEC 2014

TEGO JESZCZE NIE BYŁO ….

Szkoła w swojej historii nie pamięta ucznia, który dokonałby tak wiele- twierdzi dyrektor szkoły pani Maria Cisowska. To właśnie pani dyrektor zapoczątkowała znakomitą passę Martyny Soloch, ponieważ to pod jej skrzydłami w ubiegłym roku Martyna zdobyła tytuł laureata wojewódzkiego konkursu geograficznego. Bieżący rok szkolny, można śmiało stwierdzić, iż również należy do Martyny. Najpierw sukces z historii (laureat wojewódzkiego konkursu historycznego), później z języka angielskiego (laureat wojewódzkiego konkursu języka angielskiego), następnie język polski (laureat wojewódzkiego konkursu języka polskiego). Te wszystkie osiągnięcia oprócz ogromnej satysfakcji , dają Martynie możliwość wyboru  każdej szkoły średniej oraz gwarantują zwolnienie z egzaminów gimnazjalnych. Martyna jednak nie spoczywa na laurach i dalej poszerza swoją wiedzę- w sobotę przystępuje do wojewódzkiego (etapu) konkursu z biologii.  Gratulujemy osiągnięć, trzymamy kciuki za biologię i cieszymy się, że mamy taką Perełkę w naszej szkole. 


JÓZEF WYBICKI – WIELKI PATRIOTA

 9 czerwca br. w naszej szkole obchodzić będziemy 30 rocznicę nadania imienia Józefa Wybickiego Szkole Podstawowej oraz 5 rocznicę nadania imienia Gimnazjum. Już na początku roku szkolnego ustaliliśmy harmonogram działań związanych z tym świętem. Ważnym punktem w nim był Dzień Patrona obchodzony w tym roku 7 marca. Jak wspomniała dyrektor Zespołu Szkół Maria Cisowska otwierając uroczystość Święta Szkoły „wszystkie nasze działania są skupione wokół tych najważniejszych dla szkoły uroczystości”. O życiu patrona z podkreśleniem jego bezprzykładnego patriotyzmu i przywiązania do ziemi ojczystej wspomniał historyk Krzysztof Działo. W tym roku głównym punktem Święta Szkoły były konkursy i zabawy  poświęcone  J. Wybickiemu.

REKRUTACJA DO GIMNAZJUM i SZKOŁY PODSTAWOWEJ

 im. Józefa Wybickiego w Parkowie


REGULAMIN REKRUTACJI  
DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ


REGULAMIN REKRUTACJI  
DO GIMNAZJUM

LUTY  2014
"PAMIĘTAMY!  POWSTANIE WIELKOPOLSKIE 1918-1919"

W ostatnią sobotę (22 lutego 2014) dwoje uczniów naszej szkoły (Jakub Kędziora z kl. VI SP oraz Marcin Pochylski z kl. III b Gimnazjum) wzięło udział w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Pamiętamy! Powstanie Wielkopolskie 1918/1919”. Test sprawdzający wiedzę z wydarzeń powstania przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych dla szkoły podstawowej oraz gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Na wyniki naszych reprezentantów Marcina i Jakuba musimy jednak poczekać do końca lutego.


„HISTORYCZNY” SUKCES MARTYNY

Rozpoczęły się finały wojewódzkie w konkursach przedmiotowych. Już sam udział w tym finale jest olbrzymim sukcesem uczniów. Zdobycie zaś tytułu laureata obok splendoru zwycięzcy zwalnia ucznia z egzaminu gimnazjalnego z tego przedmiotu. Jako pierwsi przystąpili „do  boju” historycy. 20. lutego w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Poznaniu stu szesnastu laureatów konkursów rejonowych stanęło do rywalizacji o tytuł laureata. Wśród nich był również nasz „rodzynek” Martyna Soloch. Półtorej godziny zmagań z pytaniami i można było odetchnąć. Jeszcze tylko dwa dni nerwowego oczekiwania i… w niedzielę wielka radość. 46 punktów i tytuł laureata dla Martyny!!!

ZŁOTE PARKOWIANKI

Dnia 21 lutego 2014 r. w sali ZS Parkowo odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt gimnazjum. W starannie przygotowanym turnieju wystąpiły trzy drużyny : Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie, gimnazjum prywatne Oborniki oraz gospodynie Gimnazjum Parkowo. Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym" do trzech wygranych setów. W pierwszym meczu gimnazjalistki z Rogoźna pokonały swoje rówieśniczki z Obornik 3:0. W kolejnych dwóch meczach siatkarki z Parkowa prowadzone przez trenera Zbigniewa Chudzickiego pokonały w trzech setach zespoły z Rogoźna i Obornik broniąc tytuł mistrzyń powiatu.

PIERWSZE  MIEJSCE W POWIECIE DLA PARKOWA

Pierwsze dwa zespoły awansowały do turnieju na szczeblu powiatowym, który odbył się 19 lutego 2014 roku w Obornikach, w Gimnazjum nr 3 im. M. Kopernika.
Po zaciekłym finałowym boju (ponownie z drużyną z Gimnazjum nr 1 z Rogoźna) uczniowie naszej szkoły zajęli pierwsze miejsce i tym samym jako jedyny zespół z turnieju zakwalifikowali się do rejonowego szczebla turnieju piłki siatkowej chłopców gimnazjum.
Pozostałe miejsca zajęli kolejno:  II miejsce – Gimnazjum nr 1 w Rogoźnie, III miejsce – Gimnazjum nr 1w Rożnowie i IV miejsce – Gimnazjum nr 3 z Obornik. 


WALENTYNKI

Święto zakochanych na stałe zadomowiło się w polskiej rzeczywistości. Szczególnie modne jest wśród młodych ludzi, którzy nawiązują pierwsze przyjaźnie i  sympatie. Nieodłącznym elementem walentynek jest  wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych ozdobnych karteczek z zawartymi życzeniami lub miłosnymi wyznaniami. U nas w szkole od najmłodszych po najstarszych krążyły, za pośrednictwem Poczty Walentynkowej, przeróżne karteczki, bileciki i słodkie upominki w kształcie serduszek z mnóstwem życzeń i ku radości wszystkich walentynkowych adresatów.


FERIE W SZKOLE    -   ZIMOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

Tegoroczne ferie zimowe nasi uczniowie spędzili aktywnie, od poniedziałku do piątku uczestniczyli w rozgrywkach tenisa stołowego oraz piłki siatkowej. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na koniec aktywnego tygodnia dnia  6 lutego 2014 roku odbył się Zimowy Turniej Trójek Siatkarskich, którego organizatorem była pani Magdalena Walenciak, a dnia kolejnego Zimowy Turniej Tenisa Stołowego, który poprowadził pan Miłosz Mumot.


STYCZEŃ 2014

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – etap szkolny

„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” w Parkowie

 

30 stycznia 2014 roku 28 uczniów Zespołu Szkół w Parkowie  brało udział w szkolnych  eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Jak co roku organizatorem turnieju była z ramienia szkoła Marzena Działo, natomiast współorganizatorami Ochotnicza Straż Pożarna w Parkowie. Nad przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie: przewodnicząca dyrektor szkoły Maria Cisowska oraz członkowie OSP w Parkowie w osobach zastępcy prezesa Jarosława Witta, skarbnika Eugeniusza Pawlickiego, naczelnika Stanisława Kaszlugi oraz  Jana Kaszlugi.


PIŁKA SIATKOWA  - CHŁOPCY GIMNAZJUM

Dnia 29 stycznia 2014 roku w Zespole Szkół w Parkowie odbył się Gminny Turniej Piłki Siatkowej Chłopców Gimnazjum. Do zawodów zgłosiły się trzy gimnazja: Gimnazjum im. Przemysława II w Rogoźnie, Gimnazjum nr 1 im. Mazurka Dąbrowskiego w Rogoźnie i Gimnazjum im. Józefa Wybickiego w Parkowie. Organizatorami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego i trenerzy piłki siatkowej uczący w Zespole Szkół w Parkowie Panowie: Krzysztof Przybylski i Szymon Wojciechowski. Etap gminny corocznego turnieju zwyciężyła drużyna z Parkowa, którą poprowadził Pan Krzysztof Przybylski,

WIELKI BAL W KRAINIE SMERFÓW


Pomimo mroźnej, zimowej aury sobotniego popołudnia około dwustu osób z całego powiatu przybyło na piętnasty bal karnawałowy dla niepełnosprawnych, który już tradycyjnie odbył się w Zespole Szkół w Parkowie. Gości przybywających na to największe w skali roku wydarzenie dla niepełnosprawnych na terenie naszego powiatu, witały uśmiechnięte uczennice naklejające wszystkim karteczki z imionami i przepiękne dekoracje sali balowej przygotowane pod kierunkiem Marzeny Działo w klimacie wioski smerfów, gdyż hasłem przewodnim tegorocznego balu była smerfowa kraina.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA   -  BALIK KARNAWAŁOWY

W tak zimnym, mroźnym miesiącu, jakim jest styczeń, są dwa bardzo ciepłe i wyjątkowe dni. W tych dniach każdemu robi się cieplej na sercu. To dni, w których swoje święto mają kochane babcie i kochani dziadkowie. W naszej szkole uroczystość z tej okazji odbyła się 27 stycznia 2013 roku. Uczniowie klas 0-III przygotowali przedstawienia, w których wyrazili swą wielką miłość do babć i dziadków. Dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały układy taneczne do piosenek dziecięcych, recytowały wiersze pełne serdecznych  słów kierowanych do babć i dziadków. Podziękowały za bezinteresowną, szczerą miłość i potrzebną opiekę,  za trud włożony w ich wychowanie. Dla swoich bliskich dzieci przygotowały drobne upominki.


PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ W PRUŚCACH
16 stycznia 2014 roku uczniowie klasy V naszej szkoły wzięli udział w X Przeglądzie Piosenki Religijnej „Kolędować Małemu” w kategorii szkół podstawowych Gminy Rogoźno Przegląd odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pruścach.
Nasi uczniowie zaprezentowali się w dwóch kategoriach:
·        zespół „Szkolne Promyczki”  zaprezentował dwa utwory „Wesołą Nowinę” i „Lulaj Go Matko lulaj””
·     solista Łukasz Sołtys  zaśpiewał również dwa utwory: „Jakieś światło nad Betlejem” oraz „Kolęda domowa”.
Zarówno zespół jak i solista zaprezentowali się znakomicie wzbudzając uznanie publiczności.Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz figurkę aniołka.
Zobacz film
PRÓBNY  EGZAMIN  GIMNAZJALNY

W dniach 13,14,15 stycznia 2014 roku w szkole odbył się próbny egzamin gimnazjalny. We wtorek uczniowie klas trzecich pisali część humanistyczną - język polski, historię i WOS. W środę odbył się egzamin z części matematyczno - przyrodniczej. Przyszli absolwenci zmierzyli się z matematyką, geografią biologią, chemią i fizyką. Ostatniego dnia odbyły się egzaminy z języka nowożytnego. Uczniowie w naszej szkole zmierzyli się z językiem angielskim.

Życzymy dobrych wyników teraz i w kwietniu.

                                                                                                                                                                           GALERIA

„ NA  RATUNEK”

 XXII Finał WOŚP poświęcony był zbiórce pieniędzy na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. 
W Parkowie „ NA RATUNEK” dzieciom i seniorom   ruszyło  36 wolontariuszy, którzy uzbierali 9.677,25 złotych. Hojność przybyłych do Zespołu Szkół w Parkowie gości przeszła najśmielsze oczekiwania. OSP w Parkowie zasiliło puszki wolontariuszy kwotą 300 złotych, Stowarzyszenie „ Parkowianka” ofiarowało 150 złotych, przeszło 4 tysiące złotych wrzucili do puszek rodzice i goście, którzy bawili się z nami podczas XXII Finału WOŚP, tyleż samo zebrali  w swoich miejscowościach wolontariusze, sumę dopełniła działalność kawiarenki.

GRUDZIEŃ  2013

WIGILIJNY CZAS

Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością.   Co roku baśniowo przystrojona choinka, suto zastawiony stół, w tle przepiękne polskie kolędy tworzą swój niepowtarzalny klimat. To naprawdę wspaniałe chwile, które po latach stają się cennym wspomnieniem. Każdy z nas przechowuje w pamięci własny, najpiękniejszy  obraz Świąt. Uczniowie Zespołu Szkół w Parkowie jak co roku  godnie starali się uczcić święta Bożego Narodzenia. 20 grudnia wszyscy spotkali się najpierw w swoich klasach na wigilii klasowej.

XXII REJONOWA  OLIMPIADA „PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA”

Zespół Szkół w Parkowie ubiega się o certyfikat „ Szkoły promującej zdrowie”, dlatego już od kilku lat prowadzi szereg działań na rzecz zdrowia, zdrowego stylu życia, a przede wszystkim właściwego odżywiania się i zapobiegania chorobom. Szkolnym koordynatorem działań jest pani Ewelina Baranowska.


TOBIE WIELKOPOLSKO …

Sześć lat temu, w 90 rocznicę Powstania Wielkopolskiego zorganizowaliśmy po raz pierwszy wieczornicę powstańczą, której celem było uczczenie pamięci powstańców z ziemi rogozińskiej (i nie tylko). Na każdej z wieczornic upamiętnialiśmy pamięć wszystkich powstańców naszej „małej ojczyzny”  w czasie Apelu Powstańczego składając znicze pamięci pod symbolicznym Krzyżem Powstańczym.  Od 2009 roku staramy się odtworzyć losy powstańców wielkopolskich. Szczególnie interesuje nas co się z nimi działo po powstaniu, jakie były ich dalsze losy.            


CO ROKU ,,GÓRA GROSZA” ROŚNIE CORAZ WIĘKSZA

Już po raz 14. Towarzystwo Nasz Dom  zorganizowało akcję ,,Góra Grosza”, której celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Uczniowie Zespołu Szkół w Parkowie nigdy nie pozostają obojętni na pomoc drugiemu człowiekowi, a tym bardziej na pomoc dzieciom.

PILSKI  BANK  ŻYWNOŚCI

Już  od 16 lat  uczniowie zespołu szkół w Parkowie pod opieką nauczycieli  wspólnie  z wolontariuszami z całej polski biorą udział w  wielkiej zbiórce żywności. W tym roku odbyła się ona w dniach 29.11.2013 – 01.12.2013 r.
Uczniowie w liczbie 48 wolontariuszy wraz z nauczycielami w godzinach wolnych od zajęć lekcyjnych zajęli miejsca w sklepach w Parkowie, które to sklepy, także  od 16 lat bardzo chętnie z nami współpracują.

POLICJA W NASZEJ SZKOLE

Bardzo ważnym celem nauczania zawartym w podstawie programowej wychowania przedszkolnego jest wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych. Dziecko kończące edukację przedszkolną i rozpoczynające naukę w szkole podstawowej powinno wiedzieć, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia  i gdzie można otrzymać pomoc. Z tego względu podejmowane są w oddziale przedszkolnym działania wdrażające dzieci do właściwego zachowania w różnych sytuacjach trudnych i niebezpiecznych.

LISTOPAD  2013
KLASA IV W MUZEUM REGIONALNYM W  ROGOŹNIE

29 października 2013 roku uczniowie klasy IV uczestniczyli w zajęciach muzealnych zorganizowanych przez Muzeum Regionalne w Rogoźnie. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z wystawami stałymi przyrodniczą i etnograficzną oraz wystawą czasową poświęconą zawodzie pszczelarza. Największą ciekawostką okazała się zamknięta w specjalnej drewnianej skrzynce królowa-pszczół z małym rojem.

Z WIZYTĄ W POZNANIU

Pracowicie spędzili czas uczniowie parkowskiego gimnazjum podczas wycieczki do Poznania zorganizowanej 25 listopada br. Grupa 46 gimnazjalistów pod opieką pp. dyr. Marii Cisowskiej, Doroty Mąderek oraz Marzeny i Krzysztofa Działo wyruszyła wczesnym rankiem do Poznania, aby miło, ale i efektywnie spędzić czas.  Pierwszym celem było Cinema Plaza gdzie wyświetlano film „Mój biegun”. Niezwykła, wzruszająca historia Jasia Meli, który potrafił pokonać  największe trudności i zwyciężyć wracając do normalnego życia, a następnie  zdobywając  z M. Kamińskim obydwa bieguny. Nie było chyba nikogo na sali, któremu nie zalśniłaby łza w oczach.


„ŚWIĘTY ANDRZEJ WRÓŻY SZCZĘŚCIE I SZYBKIE ZAMĘŚCIE”

W tym roku szkolnym andrzejki odbywały się dwupoziomowo. I nie jest to przejęzyczenie. Klasy I – III szkoły podstawowej bawiły się na pierwszym piętrze szkoły, a zabawę andrzejkową uczniowie pozostałych klas urządzili  w sali gimnastycznej. Największą popularnością cieszyły się „ chodzące buty” i  serduszka z imionami przyszłej żony lub męża. Wśród imion męskich dominował Jakub, a wśród imion żeńskich Ania i Kaśka.

Humor dopisywał wszystkim uczestnikom andrzejek!!!

„ KOCHAMY WSZYSTKIE MISIACZKI I UWIELBIAMY PYSZNE PIERNICZKI”

Takie zawołanie przyświecało obchodom dwóch świąt : „ Światowego  Dnia  Pierniczków” ( 23 listopada)  i  „ Światowego Dnia  Pluszowego Misia”(25 listopada). Ze względu na to, że Dzień Pierniczka przypadł w sobotę, te dwa dni połączono i w poniedziałek wszystkim ulubieńcom Misiaków – pluszaków wręczono słodkie pierniczki. Okazało się, że nie było nikogo, kto nie ma swojej   „ Przytulanki” i kto by nie lubił pysznych pierniczków .


LISTOPADOWY TURNIEJ DWÓCH OGNI

Dnia 22 listopada 2013 roku odbył się Listopadowy Turniej Dwóch Ogni klas 1-3 szkoły podstawowej. W Turnieju brały udział drużyny mieszane: Złote Ognie (klasa 3), Eskadra(klasa 2), Asy z Parkowa(klasa 2)Złe Piłki (klasa3) oraz Czerwone Ognie( klasa druga). Na podium stanęły drużyny:

I miejsce : Złote Ognie,
II miejsce: Złe Piłki,
III miejsce : Czerwone Ognie,
IV miejsce : Eskadra oraz Asy z Parkowa.

EKSPERYMENT

W listopadzie 2013r. uczniowie klasy VI przystąpili do próbnego sprawdzianu po szóstej klasie, który przygotowały pani Aleksandra Lijewska oraz pani Ewelina Baranowska. Nic w tym wydarzeniu nie byłoby wyjątkowego, gdyby nie fakt ,że wspólnie z uczniami(w sali gimnastycznej) do sprawdzianu w charakterze obserwatorów zasiedli ich rodzice. Eksperyment ten miał na celu umożliwienie rodzicom zobaczenia, jak taki sprawdzian przebiega, w jaki sposób ich dzieci gospodarują czasem przeznaczonym na ten sprawdzian, jakiego wsparcia potrzebują z ich strony przed sprawdzianem oraz z czym ( jakimi zadaniami, brakiem skupienia, organizacją pracy) mają problemy. To przedsięwzięcie, to również bardzo dobry pomysł na wspólne spędzenie czasu, a dla wszystkich mam (bowiem to one tylko gościły) chwila wytchnienia w bieganinie dnia. Podczas sprawdzianu panowała miła atmosfera, a po sprawdzianie wywiązała się twórcza dyskusja znakomita lekcja dla wszystkich, a w szczególności skarbnica wiedzy dla organizatorów. Wszystkim mamom i uczniom serdecznie dziękujemy za przybycie- organizatorzy.


UŚMIECH   WYBICKIEGO

09 czerwca 1984 roku Szkoła Podstawowa w Parkowie otrzymała imię Józefa Wybickiego  i prawo posiadania sztandaru. W przyszłym roku obchodzić będziemy 30-tą rocznicę tego wydarzenia oraz piątą rocznicę nadania imienia J. Wybickiego i prawa posiadania sztandaru Gimnazjum. W ramach przygotowań do tego święta 15 listopada 2013 roku w tutejszej Sali Tradycji Józefa Wybickiego i Mazurka Dąbrowskiego zorganizowano wystawę „Józef Wybicki patronem Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Parkowie” przygotowaną przez Marzenę i Krzysztofa Działo oraz Ewelinę Baranowską i poświęconą tym wydarzeniom. Wśród eksponatów znalazły się akty  nadania szkołom imienia, kroniki, podziękowania, gratulacje, dokumenty z prac nad nadaniem imienia,  a przede wszystkim zdjęcia dokumentujące tamte wydarzenia. Wystawę otworzyła  dyrektor Zespołu Szkół Maria Cisowska witając przybyłych gości, szczególnie uczestników wydarzeń z 09 czerwca 1984 roku: przewodniczącego Rady Miejskiej Zdzisława Hinza, prezesa Chóru „ECHO” Józefa Zarębskiego, emerytowane nauczycielki szkoły w Parkowie Ewę Szatkowską, Reginę Grzebytą, Wandę Wiśniewską, Teresę Omiecińską,  przypominając pokrótce historię szkoły oraz ludzi, którzy najbardziej się jej przysłużyli. Symbolicznego odsłonięcia wystawy dokonali dyrektor Maria Cisowska i burmistrz Rogoźna Bogusław Janus.

„CZTERY POKOLENIA CZEKAŁY, PIĄTE SIĘ DOCZEKAŁO…”

„Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc,
aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość,
uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne,
 szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna”
                                                                                                Jan Paweł II
Data 11 Listopada 1918 r. jest niewątpliwie jedną z najważniejszych, symbolicznych dat w naszej historii. Tego dnia, po 123 latach niewoli, Rzeczpospolita znów pojawiła się na mapach Europy. Marzenia Polaków urodzonych i wychowywanych pod zaborami w końcu się ziściły. Polska była wolna i niepodległa.
Konkurs Recytatorski "W hołdzie Ojczyźnie"

04 listopada 2013 r. w Zespole Szkół w Parkowie odbył się szkolny etap Gminnego Konkursu Recytatorskiego „ W hołdzie Ojczyźnie”. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas I- III, IV – VI i I – III gimnazjum. Łącznie w konkursie wzięło udział 28 uczniów szkoły podstawowej i 10 uczniów gimnazjum.
PAŹDZIERNIK  2013

DZIEŃ SPÓDNICZKI

30 października obchodzony jest Dzień Spódniczki. Ten piękny i kobiecy element ubioru jest ciągle modny, choć ulegał na przestrzeni lat wręcz rewolucyjnym transformacjom.  W naszej szkole cieszy się wielką sympatią, a wszyscy, którzy w tym dniu założyli spódniczki, otrzymali pyszne lizaki!!!!!!!. 


WYCIECZKA DO POZNANIA

29 listopada 2013 uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą i opiekunami uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Poznania. Zwiedzali tam Stary Rynek, Muzeum Archeologiczne, Muzeum Powstania Wielkopolskiego a na koniec obejrzeli film w kinie pt. „Ratujmy Mikołaja”. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzenia rynku, po czym uczniowie udali się z opiekunami na lekcje muzealną związaną z pracą archeologa. W ramach zajęć zaprezentowany został im warsztat pracy archeologa, przyrządy do wykopywania z ziemi przedmiotów; po czym mieli do wykonania kilka zadań m.in. sklejenie z kawałków popielnicy z kultury pomorskiej, zaznaczenie planu stanowiska archeologicznego.

AKADEMIA NAUCZYCIELSKA W PARKOWIE

Dzień Edukacji Narodowej to czas  szczególny. Wdzięczni uczniowie kierują do wszystkich pracowników szkoły serdeczne życzenia zdrowia i cierpliwości, sukcesów  w pracy i odporności na niepowodzenia, pomyślności w życiu osobistym i satysfakcji z własnych dokonań. 14 października 2013 roku  w Zespole Szkół w Parkowie odbyła się uroczysta akademia z okazji nauczycielskiego święta. Tradycyjnie już na początku uroczystości dyrektor Maria Cisowska  powitała w  imieniu szkolnej braci wszystkich, którzy przybyli, aby wspólnie świętować Dzień  Edukacji Narodowej.

WOLONTARIAT NA FORUM RAD MŁODZIEŻOWYCH

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski od 2001 roku organizuje Wielkopolskie Forum Rad Młodzieżowych, których celem jest integracja środowisk młodzieżowych, zgromadzonych przede wszystkim wokół gminnych i powiatowych rad młodzieżowych, a także innych grup, zdecydowanych działać na rzecz społeczności lokalnych.

Pierwsze Forum odbyło się w Rogoźnie z inicjatywy przewodniczącego Rady Miejskiej Zdzisława Hinza oraz dyr. RCK Doroty Mąderek, a tematem była Unia Europejska i jej perspektywy.   XI Wielkopolskie Forum Rad Młodzieżowych p.t.: Wolontariat formą zaangażowania młodzieży w działania społeczne  odbyło się w  Mickiewiczowskim Centrum Turystycznym w Żerkowie w dniach 24 - 25 października 2013 r. Spotkanie otworzył członek Zarządu SGiPW Łukasz Ekert, dyrektor Centrum Turystycznego w Żerkowie, a następnie tradycyjną formułę otwierającą obrady wygłosił sekretarz SGiPW Zdzisław Hinz. Dalszą część uroczystości otwarcia  poprowadził   Tomasz Telesiński, rzecznik prasowy i specjalista współpracy zagranicznej SGiPW.

WRZESIEŃ 2013

Z WIZYTĄ W STRAŻY POŻARNEJ W OBORNIKACH

 W dniu 17 września 2013 roku odbyła się wycieczka dzieci z oddziału przedszkolnego do Komendy Powiatowej Policji i Straży Pożarnej w Obornikach. Podczas spotkania dzieci utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, podróżowania samochodem, bawienia się w domu i w oddziale przedszkolnym. Policjant ostrzegał przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Wyjątkowym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. Atrakcją spotkania z policjantem była możliwość obejrzenia z bliska radiowozów. Chętne dzieci miały okazję usiąść na chwilę w radiowozie i dokładnie się wszystkiemu przyjrzeć. 

WSPÓLNIE "ODKRYWAMY CZYSTĄ POLSKĘ"!

Tegoroczna akcja „ Sprzątanie Świta” obchodziła swój 20. jubileusz. Przyzwyczailiśmy się już do niej i na stałe weszła do terminarza pracy każdego obywatela. W tym roku przyświecało jej hasło  „Odkrywamy czystą Polskę”.  Uczniowie Zespołu Szkół w Parkowie wyruszyli  zaopatrzeni w worki na śmieci  „ odkrywać „ piękno Parkowa i okolic w piątek 20 września.


   Ekologia i ochrona środowiska to (...) nie tylko wielki
przemysł, kopalnie i huty. To także Twoje i moje codzienne gesty, 
to Twoja i moja kuchnia, łazienka, garaż, ogród.”
Eryk Mistewicz 

JESIENNA  ZBIÓRKA ODZIEŻY

Minęły wakacje. Wszyscy urośliśmy i wydoroślliśmy. Przy okazji dowiedzieliśmy się  również , że ubrania na nas pomalały , są za krótkie i za ciasne, i że trzeba kupić nowe.
Samorząd Uczniowski wraz z rozpoczęciem roku szkolnego ogłosił kolejną zbiórkę odzieży używanej  dla Fundacji Dzieci dla Ziemi. Więc z czystym sumieniem można było „przewietrzyć” szafy i przynieść niepotrzebne ubrania do szkoły.

20 x  RACOT

Dziewiętnaście lat temu, we wrześniu 1994 roku nasz przyjaciel, ówczesny dyrektor szkoły w Racocie (dzisiaj poseł) Wojtek Ziemniak zorganizował po raz pierwszy Bieg Olimpijski.  Impreza miała na celu popularyzację biegania oraz zwrócenie uwagi na dbałość o zdrowie poprzez udział w masowych imprezach sportowych, w których liczy się start, a nie zajęte miejsce na mecie. Hasłem imprezy jest: "jeżeli stanąłeś na starcie biegu, to już zwyciężyłeś - choćbyś przybiegł ostatni".

SPOTKANIE ZE ŚWIADKAMI HISTORII

Rocznica wybuchu II wojny światowej oraz napaści wojsk sowieckich na Rzeczpospolitą to tragiczne  momenty w historii Polski, które należy przypominać, zwłaszcza młodym ludziom, aby nigdy się już nie powtórzyły.              
A któż to lepiej zrobić może jeśli nie ci, którzy na własne oczy widzieli i przeżyli ten wojenny koszmar?                                   

WITAJ SZKOŁO!
 
279 uczniów Zespołu Szkół w Parkowie powitało 2 września  nowy rok szkolny. Szczególnie ten dzień przeżywały dzieci z oddziału przedszkolnego, którzy po raz pierwszy z rodzicami przekraczali progi szkoły w Parkowie. Ten uroczysty dzień tradycyjnie już rozpoczęła msza święta odprawiona przez ks. proboszcza Jana Andrzejewskiego w kościele pw.  NMP Królowej Świata i św. Małgorzaty.  Po przejściu do szkoły  goście, nauczyciele i uczniowie zgromadzili się na sali gimnastycznej.                            


Informacje dla rodziców
Oddział przedszkolny
Kalendarium roku szkolnego
Plan imprez
 i uroczystośc
i

Podręczniki
Konkursy szkolne
Plan lekcji

Dokumenty szkolne
Dowozy do szkoły

Oferta edukacyjna
Świetlica szkolna
Zajęcia pozalekcyjne
Pielęgniarka szkolna
Pedagog szkolny
Doradztwo zawodowe
Biblioteka szkolna
SKO
Imprezy cykliczne
Wycieczki szkolne

Napisz do nas

ko
MEN

Opracowanie strony:  Zespół Szkół w Parkowie