logo szkoły ZESPÓŁ SZKÓŁ W PARKOWIE

Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego i Gimnazjum im. Józefa Wybickiego

Kontakt:  ZS Parkowo, Parkowo 6, 64-608 Parkowo, tel/fax  67/26 10 505  e-mail:  zsparkowo@wp.pl
budynek szkoły

 
Strona główna
Aktualności
Dyrekcja
Grono Pedagogiczne
Pracownicy szkoły
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Uczniowie
Absolwenci
Historia szkoły
Patron szkoły
Hymn, godło i sztandar
Nadanie imienia
Sala Tradycji
Organizacje szkolne
Klasy sportowe

UKS
Osiagnięcia sportowe
Klub Olimpijczyka

Teatry szkolne

Wolontariat szkolny

Archiwumoke


CKE

ROK SZKOLNY 2012/2013

CZERWIEC
WAKACJI CZAS

      Najbardziej radosny dzień dla wszystkich uczniów - ostatni dzień w szkole -  w tym roku przypadł na 28 czerwca. Dla jednych to był dzień nagrody za dobrze przepracowany rok, a dla wszystkich  to czas długo oczekiwanych wakacji. Uczniowie, rodzice oraz nauczyciele podziękowali za ten rok podczas mszy świętej celebrowanej przez księdza Jana Andrzejewskiego.
Dalsza część uroczystości miała miejsce w Sali gimnastycznej Zespołu Szkół. Rozpoczęła ją dyrektor szkoły Maria Cisowska witając przybyłych gości
więcej ...    

ZAKOŃCZENIE KLAS TRZECICH
         
          27 czerwca był ostatnim dniem nauki dla uczniów klas trzecich Gimnazjum. Po dziewięciu latach nauki (dla niektórych trochę więcej) trzydziestu czterem wychowankom parkowskiej Alma Mater przyszło pożegnać się ze swoją szkołą i „wylecieć w świat”.              
Ostatnie popołudnie w Zespole Szkół w Parkowie rozpoczęła tradycyjnie uroczysta msza święta sprawowana przez księdza Jana Andrzejewskiego. Najważniejsza część uroczystości miała jednak miejsce w szkole gdzie absolwenci otrzymali to co dla nich najważniejsze – świadectwa ukończenia Gimnazjum oraz liczne nagrody za wyniki w nauce i reprezentowanie szkoły.

Festyn uśmiechu

Jak co roku w czerwcu w Parkowie odbywa się Festyn Rodzinny łączący Dzień Dziecka, Dzień Matki i Dzień Ojca. Również w tym roku, w niedzielę 16 czerwca od godziny 14.30 boisko szkolne w Parkowie zapełniło się rodzicami, uczniami, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi, wśród których znaleźli się: przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Hinz, burmistrz Rogoźna Bogusław Janus, ksiądz Wojciech Ren, sołtysi wsi Parkowo i okolic: Justyna Bartol-Baszczyńska, Bartosz Perlicjan, Jacek Janka, prezes Stowarzyszenia Parkowianka Ewa Szatkowska, prezes Zarządu OSP Ryszard Obst, przedstawiciele Rady Rodziców: Zenon Mielke, Beata Lembicz, Róża Pacholska, Agnieszka Kędziora oraz niezaproszeni goście… rój pszczół, który na szczęście szybko się oddalił. Zabawę  rozpoczęła pani dyrektor Maria Cisowska witając wszystkich bardzo serdecznie  i życząc udanej zabawy.
NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

To był niezwykły tydzień Jarka Uwarowa i Martyny Soloch. To właśnie teraz rozstrzygały się losy ogólnopolskiego konkursu „Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914-1989”.Martyna w pracy  „Szlak trudnych przeznaczeń” pisała  o Janie Szmani – swoim wuju -, uczestniku bitwy pod Monte Cassino,  a  Jarek przeprowadził wywiad z babcią Haliną Mąderek-Matysik dokumentując dzieje rodziny w  pracy zatytułowanej „Życie dla młodzieży. Postawy kształtują się pokoleniami”.

MAJ
„ Cokolwiek da się wypowiedzieć , da się jasno wypowiedzieć”
[L. Wittgenstein]

 GMINNY KONKURS JĘZYKOWY

Ta myśl austriackiego filozofa przyświecała uczestnikom Gminnego Konkursu Językowego, który już po raz jedenasty odbył się w Zespole Szkół w Parkowie. Uczestnicy zmagali się  z błędami leksykalnymi i frazeologicznymi, które bardzo często występują w naszym języku. Według badań prowadzonych nad językiem polskim okazuje się, że przeciętny Polak zna kilkanaście tysięcy wyrazów, ale na co dzień używa tylko kilku tysięcy.


PIŁKARSKIE PIĄTKI (TALENTY)

Siedem drużyn ze szkół wiejskich powiatu obornickiego: Budziszewka, Chrustowa, Gościejewa, Prusiec, Rożnowa, Ryczywołu i Parkowa spotkało się 24 maja 2013 roku na wiejskim boisku w Parkowie  aby uczcić pamięć byłej dyrektor szkoły w Parkowie Krystyny Baszczyńskiej i rozegrać turniej „Piłkarskie piątki”. Memoriał rozpoczęła znana wszystkim piosenka o trzech przyjaciołach z boiska, która wprowadziła uczestników w nastrój piłkarskiej zabawy.


MAJOWA JUTRZENKA

222 rocznica Ustawy Rządowej z 3 maja 1791 roku nie mogła pozostać bez echa w Zespole Szkół w Parkowie. Tym bardziej, że patron szkoły  Józef Wybicki bardzo aktywnie współdziałał z twórcami Konstytucji Ignacym Potockim i Hugo Kołłątajem ze Stronnictwa Patriotycznego będąc jednym z twórców Ustawy o miastach, Kodeksu Stanisława Augusta czy reprezentując miasta podczas obrad Sejmu.                      
więcej ...

WIELKI SUKCES GIMNAZJALISTÓW Z PARKOWA!!!

Dnia 26 kwietnia 2013 roku odbyło się posiedzenie Komisji Wojewódzkiej Konkursu Ogólnopolskiego „ Losy Bliskich i losy Dalekich- dzieje Polaków w latach 1914-1989”.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu Polski oraz do uczniów szkół i szkolnych punktów konsultacyjnych przy przedstawicielstwach Rzeczypospolitej Polskiej za granicą.

więcej ....


KWIECIEŃ
"W czasach obecnych, tak pełnych wspaniałych możliwości,
a z drugiej strony obfitujących w tyle niebezpieczeństw,
nowoczesny olimpizm ma być szkołą etycznego ideału
i czystości moralnej, wytrzymałości fizycznej i cielesnej siły. “
Pierre de Coubertin

ŚWIATŁO OLIMPII

Kwiecień to tradycyjnie czas organizacji imprez związanych z olimpizmem. W całym kraju odbywają się imprezy promujące ideały olimpijskie. Również w Parkowie nie mogło zabraknąć olimpijskiego święta. Tym bardziej, że okazja była wyjątkowa. Z jednej strony  150 rocznica urodzin barona Pierre de Coubertina, z drugiej 20-lecie miejscowego Klubu Olimpijczyka.  Już od rana, 20 kwietnia, szkoła w Parkowie zamieniła się w świątynię olimpizmu. 


MARZEC

KONKURS HISTORYCZNY „LOSY BLISKICH I LOSY DALEKICH – ŻYCIE POLAKÓW 
W LATACH 1914-1989”

05 marca 2013 r. zakończył się etap szkolny ogólnopolskiego konkursu historycznego „Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914-1989”. W ramach konkursu uczniowie pod kierunkiem nauczyciela przygotowywali pracę, która miała opierać się na źródłach historycznych i opisywać losy Polaków w okresie 1914-1989. Praca mogła mieć formę biografii, eseju, opowiadania, wywiadu, itp. Można ją było wzbogacić o zdjęcia oraz dokumenty. Uczniowie Zespołu Szkół do 4 marca przedkładali prace do szkolnej komisji, która je oceniła i przekazała do komisji wojewódzkiej.

PARKOWSKIE ŚWIĘTO SZKOŁY!!!

    Sporo ciekawego działo się 6 marca br. w Zespole Szkół w Parkowie. Powodem tego „zamieszania” było obchodzone w radosny sposób Święto Szkoły.
Dzieci, młodzież i nauczyciele spotkali się najpierw na mszy świętej celebrowanej przez księdza Jana Andrzejewskiego. Po mszy uśmiechnięci, ale zmarznięci uczniowie wrócili do szkoły gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami na nietypowej lekcji wychowawczej z herbatą i przepysznym drożdżowym plackiem z wiśniami (sponsorem placka była jak zwykle Rada Rodziców). Cóż, do placka nikogo nie trzeba było namawiać!

LUTY

SREBRO W FINALE REJONOWYM

Dnia 25 lutego w szamotulskiej hali "Nałęcz" rozegrano finałowy turniej o Mistrzostwo Rejonu Poznań Teren-Zachód w piłce siatkowej dziewcząt w kategorii gimnazjum. Reprezentantem powiatu obornickiego, po wygranych eliminacjach na tym szczeblu były siatkarki  z  ZS w Parkowie.  

MISTRZOSTWA POWIATU DZIEWCZĄT GIMNAZJUM  W PIŁCE SIATKOWEJ

Dnia 13  lutego 2013 roku sala Zespołu Szkół w Parkowie gościła najlepsze siatkarskie zespoły z terenu powiatu obornickiego w kategorii dziewcząt gimnazjum. W pierwszym półfinale gospodynie turnieju nie dały szans drużynie z Gimnazjum nr 3 Oborniki wygrywając 2:0. Podczas drugiego półfinału Gimnazjum nr 2 Rogoźno pokonalo prywatne Gimnazjum nr 1 z Obornik stosunkiem setów 2:0.

" W LEŚNEJ KRAINIE"

W ostatnią sobotę karnawału, 9 lutego do Parkowa zjechały dzieci i młodzież niepełnosprawna z całego powiatu obornickiego. Tym razem powitała ich „leśna kraina”. Wspaniała dekoracja ze zwierzątkami wyglądającymi jak żywe oraz zielonymi choinkami (podarunek od firmy DENDRO) spływającymi z sufitu sprawiła, że przez te kilka godzin poczuliśmy się naprawdę jak „w leśnej krainie”                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           wiecej ...
"BAJKI ROBOTÓW"

07 lutego 2013  r.  uczniowie klasy szóstej przygotowali dla rodziców i nauczycieli  przedstawienie  ( lekcję otwartą), na którym w trzech odsłonach przybliżyli literaturę sf, a dokładniej „ Bajki robotów” Stanisława Lema. Dzieci przygotowywały samodzielnie zaproszenia, afisze, dekoracje, kostiumy, ale przede wszystkim scenariusze bajek. Jak się okazało, praca nie poszła na marne. Publiczność dopisała, ale trema i nerwy nie opuszczały aktorów ani na chwilę. Po spektaklu uczniowie zapowiedzieli już następny występ, na którym zabiorą widzów w podróż dookoła świata.


STYCZEŃ

„ Szczęśliwa trzynastka”

Wiele osób twierdzi, że trzynastka  to najbardziej pechowa z liczb. Okazuje się, że jest to przesąd, bo XXI Finał WOŚP po raz kolejny okazał się sukcesem. W tym roku graliśmy dla ratowania życia dzieci i po raz pierwszy dla godnej opieki seniorów. Zebrane podczas finału środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup aparatury medycznej i sprzętu dla wsparcia terapii noworodka i niemowlaka, a także na wyposażenie szpitali geriatrycznych. Idea, która przyświecał XXI. Finałowi to „ Godność”. Każdy człowiek posiada godność, ale nie zawsze my potrafimy tę godność drugiej osoby uszanować, szczególnie, gdy jest to maleńkie dziecko  czy stary , często schorowany człowiek. Dlatego tak ważne jest przypominanie znaczenia tego słowa, co uczyniła WOŚP.  


GRUDZIEŃ

,,Góra Grosza”

Organizatorem trzynastej edycji akcji jest Towarzystwo Nasz Dom, a patronat nad akcją objęła Minister Edukacji Narodowej. Celem akcji jest zabranie funduszy na pomoc dla zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka oraz dla Domów dla Dzieci. Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę  monet ( 0,01-5 zł ) od 26 listopada do 7 grudnia 2012r.
W Zespole Szkół w Parkowie inicjatywę tę podjął Samorząd Uczniowski. Uczniowie uzbierali w sumie 20 263 sztuk monet, o łącznej wartości 447,46 zł. Najwięcej groszaków  w SP zebrała klasa  IV-4048 monet, a w gimnazjum klasa II B -2627 monet, do akcji włączył się także absolwent naszej szkoły p. Błażej Cisowski, który przekazał na akcję aż 1240 monet jednogroszowych.


SPOTKANIE OPŁATKOWE

Ostatni dzień przed przerwą świąteczną w Zespole Szkół w Parkowie różnił się znacznie od innych zwykłych , szkolnych dni. Dzień rozpoczęliśmy Mszą świętą w kościele parafilnym po czym uczniowie przeszli do swoich klas gdzie ze swoimi wychowawcami i zaproszonymi gośćmi połamali się opłatkiem zasiedli do klasowych Wigilii, śpiewali kolędy oraz obdarowywali się prezentami.

Z WIZYTĄ W WĄGROWIECKIM HOSPICJUM

Od kilku lat społeczność Zespołu Szkół w Parkowie stara się wspierać  działalność Stowarzyszenia im. ks. Jerzego Niwarda Musolffa w Wągrowcu.  
Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia, 19 grudnia 2012 roku, grupa wolontariuszy wraz z opiekunami z Zespołu Szkół w Parkowie, odwiedziła pacjentów Hospicjum w Wągrowcu. Uczniowie śpiewali kolędy, podzielili się ze wszystkimi  opłatkiem, złożyli życzenia oraz przekazali mieszkańcom Hospicjum aniołki zrobione z makaronu, bałwanka wykonanego techniką orgiami i  piękny, świąteczny stroik. 

więcej ....


POWSTANIE CIĄGLE ŻYWE

Wkrótce będziemy obchodzić  94 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Zespół Szkół w Parkowie od 2008 roku wspomina uczestników tamtych wydarzeń  organizując  Wieczornicę Powstańczą. W tym roku już po raz piąty w gościnnych progach parkowskiej szkoły zgromadziło się wielu dostojnych gości aby wspólnie przypomnieć bohaterów sprzed lat.

Dyrektor Zespołu Szkół Maria Cisowska witając gości przypomniała powstańców z naszych okolic, których postacie przedstawiliśmy w czasie ubiegłych Wieczornic: rodzeństwo Dutkiewiczów, ks. Wiktora Mędlewskiego, Antoniego Mielke, Franciszka Szmanię, Stefana Grochowskiego, Piotra Pawła Ziałę, Antoniego Biskupskiego, Wiktora i Antoniego Skotarczaków, Feliksa Kudlińskiego, Wojciecha Chwiałkowskiego, Wiesława Marszała i Michała Frieske.

ODWIEDZIŁ NAS MIKOŁAJ

Święty Mikołaj, dzięki przychylności aury, przybył do wszystkich grzecznych dzieci pięknymi saniami z workiem słodyczy. Zajrzał do każdej klasy, witany z radością, tylko niektórzy obawiali się złowrogiej miny Świętego , ze względu na zbyt  asertywne traktowanie obowiązków szkolnych. Święty Mikołaj okazał się jak zwykle wspaniałomyślny i nie poskąpił ( dzięki ścisłej współpracy z Radą Rodziców) słodkiego upominku każdemu uczniowi : grzecznym w nagrodę, a niegrzecznym na osłodę ,,trudnego” szkolnego życia. 

wiecej ...


TURNIEJ  MIKOŁAJKOWY

Dnia 6 grudnia 2012 w sali Zespołu Szkół w Parkowie odbył się „Mikołajkowy turniej piłki nożnej halowej”  dla szkół podstawowych z terenu gminy Rogoźno.

Drużyny rywalizowały w siódmej edycji rozgrywek w składach czteroosobowych systemem "każdy z każdym". Po bardzo zaciętych zmaganiach w ostatecznym rozrachunku najlepszym zespołem zostali gospodarze uczniowie SP Parkowo, drugie miejsce przypadło gościom z SP 3 Rogoźno a trzecie szkolnej drużynie z Budziszewka. Wszystkie zespoły zostały uhonorowane medalami oraz słodkim upominkiem. Dodatkowo organizatorzy turnieju Szymon Wojciechowski i Zbigniew Chudzicki wspólnie wicedyrektor Danutą Talar-Soloch wręczyli nagrody rzeczowe dla najlepszego strzelca: Franciszek Grabowski (SP Parkowo), najlepszego zawodnika: Daniel Rybarczyk (SP Budziszewko), najlepszego bramkarza: Adam Hamala (SP 3 Rogoźno) oraz wyróżnienie dla jedynej zawodniczki mikołajkowych zawodów: Agnieszki Penier (SP Parkowo).

 

LISTOPAD

"Dziś cień wosku Ci ukaże, co Ci życie niesie w darze”

 W andrzejkowy wieczór w Zespole Szkół w Parkowie każdy mógł spojrzeć w przyszłość , dzięki różnym wróżbom przygotowanym przez Samorząd Uczniowski. Lanie wosku, serduszkowce kłucie i inne zabawy sprawiały frajdę wszystkim bawiącym się uczniom. Sympatyczny i pełen dobrej energii  listopadowy wieczór pozwolił na oderwanie się od codziennej szkolnej rzeczywistości. Życzymy wszystkim spełnienia marzeń, które sobie wywróżyliście.


"ŚWIĘTO PIERNICZKA" i "DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA"

23 listopada obchodzone jest  „Święto pierniczka”, natomiast 25 listopada przypada „Dzień pluszowego misia” Samorząd Uczniowski zaprosił  całą społeczność szkolną do wspólnej zabawy, która polegała na tym, iż każdy, kto przyniesie pluszowego miśka, otrzyma w nagrodę pysznego pierniczka. Okazało się, że wszyscy kochamy pluszaki i uwielbiamy pierniczki.  Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzili wszystkie klasy i obdarowywali każdego, kto okazał się wielbicielem pluszaków . Szczególnie miło przyjęto ich w oddziale przedszkolnym, gdzie przedszkolaczki zaśpiewali przepiękną piosenkę  na cześć pluszowego misia, który jest nieodłączną częścią dzieciństwa każdego człowieka. I choć z czasem nasze pluszaki pokrywa kurz, to Święto pluszowego misia  to okazja nie tylko do wspólnej zabawy, ale także do najmilszych wspomnień.   

KONCERT  "ZAKAZANE PIOSENKI"

Otwarciem wystawy „Pamiątki ze strychu” i  koncertem „Zakazanych piosenek” uczcił Zespół Szkół w Parkowie 94 rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. W późny, chłodny wieczór, 15 listopada w gościnne progi parkowskiej szkoły przyjechało wielu znakomitych gości aby razem ze środowiskiem Parkowa i okolic „śpiewająco” uczcić Święto Niepodległości. Wśród gości znaleźli się: członek Zarządu Rady Powiatu Gustaw Wańkowicz z małżonką, przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Hinz, radni Rady Miejskiej Zbigniew Chudzicki i Adam Nadolny, burmistrz Rogoźna Bogusław Janus, zastępca burmistrza Krzysztof Ostrowski, sekretarz Gminy Rogoźno p. Iwona  Sip-Michalska, ...


Konkurs  fotograficzny

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Dolina Wełny” zorganizowała dla wszystkich mieszkańców gmin : Damasławek, Gołańcz, Janowiec Wielkopolski, Mieścisko, Rogoźno, Skoki, Wapno i Wągrowiec konkurs fotograficzny  skierowany  do amatorów fotografii,  w dwóch kategoriach: dla   młodzieży do lat 18 i dla dorosłych. Konkurs nosił tytuł: „ZABYTKI I UROKLIWE MIEJSCA W DOLINIE WEŁNY”.

Zdjęcie Martyny
PAŹDZIERNIK
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Jesień to czas zbiorów z naszych sadów i pól. Aby uczcić czas zbiorów ziemniaków corocznie w naszej szkole organizujemy Święto Pieczonego Ziemniaka. Również w tym roku nie mogło zabraknąć tego „smakowitego” święta.  Już od rana, w sobotę  27 października uczniowie klasy  I Gimnazjum pod opieką    pp. Ryszarda Szedla oraz Szymona Wojciechowskiego na terenie przy stawku obok OSP przygotowali duże ognisko, na którym piekły się owinięte w folię aluminiową ziemniaki.   Kiedy się już upiekły na „ziemniaczaną ucztę” zaczęły schodzić się poszczególne klasy. Mimo przenikliwego zimna nikt nie narzekał. Ciepło płomieni oraz smakowite, gorące ziemniaczki prosto z ogniska posypane solą wystarczyły żeby rozgrzać każdego uczestnika. Czas mijał tak szybko, że żal wracać było do szkoły  na zajęcia. Cóż, trzeba poczekać  do przyszłego roku do następnego święta „pieczonej pyry”.


ŚWIĘTO EDUKACJI W PARKOWIE

14 października to święto wszystkich nauczycieli oraz pracowników oświaty. W tym roku Święto Edukacji Narodowej przypadło w niedzielę, więc uroczysty apel odbył się w piątek 12 października.  Ksiądz proboszcz parafii Parkowo Jan Andrzejewski wraz z księdzem proboszczem parafii Słomowo Wojciechem Renem odprawili uroczystą mszę świętą, w której modliliśmy się za wszystkich nauczycieli   i pracowników szkoły oraz o zdrowie dla naszego kolegi Michała.
ŚWIĘTO EDUKACJI W ROGOŹNIE

Tradycyjna miejsko-gminna uroczystość  z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła  się w poniedziałek 15 października w sali widowiskowej Rogozińskiego Centrum Kultury. Uroczystość rozpoczął  koncert Chóru Kameralnego. Następnie przyszła nasza kolej. Przedstawienie pt.: "Przebudzenie"w reżyserii pana Krzysztofa Przybylskiego w wykonaniu uczniów naszej szkoły poruszyło wszystkich na widowni i zostaliśmy nagrodzeni burzą braw.  Nie był   to koniec miłych akcentów dla Zespołu Szkól w Parkowie. Wśród nagrodzonych przez burmistrza nauczycieli znalazła się przedstawicielka naszej szkoły pani Danuta Talar-Soloch,  wśród nauczycieli dyplomowanych pp. Małgorzata Binkowska, Alina Jarzembowska, i Miłosz Mumot, a mianowanych pani Dorota Mąderek. Serdecznie gratulujemy zarówno pani wicedyrektor jak i nauczycielom podnoszącym swoje kwalifikacje zawodowe!!!

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Na ten dzień uczniowie klas pierwszych czekali od pierwszego września bardzo niecierpliwie. Kiedy pierwszego dnia nauki przekraczali mury Zespołu Szkół byli pełni strachu i obaw co czeka ich w najbliższej przyszłości. Minęło półtora miesiąca i okazało się, że szkoła wcale nie jest taka straszna, a wręcz przeciwnie miło  i radośnie spędza się  w niej czas w otoczeniu wielu nowopoznanych kolegów i koleżanek.  12 października podczas obchodów Święta Edukacji pani Dyrektor Maria Cisowska w asyście pani pełnomocnik  ds. oświaty Longiny Pijanowskiej i wychowawcy klasy p. Małgorzaty Binkowskiej pasowała 28 pierwszoklasistów na pełnoprawnych członków społeczności  ZS w Parkowie. Każdy pierwszoklasista  otrzymał dyplom pasowania na ucznia oraz został obdarowany słodkościami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Starsi koledzy  z klasy II wraz z wychowawcą p. Renatą Krzyżosiak przygotowali dla pierwszaków przepiękne upominki, które sprawiły im wiele radości.


Zbiórka karmy dla schroniska " Azorek"

Dnia 6 października 2012r. w Zespole Szkół Agrobiznesu w Rogoźnie obchodzony był kolejny Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji, w przeddzień obchodów, organizowane były liczne konkursy, prezentacje i wystawy. Zespół Szkół w Parkowie, jak co roku, włączył się w uświetnienie tych uroczystości. Jednym z konkursów była zbiórka karmy dla psów, która przeznaczona będzie dla schroniska „Azorek” w Obornikach. Nasza szkoła zebrała rekordową ilość 230 kg karmy i poza jedną klasą wszystkie pozostałe podeszły do tego zadania bardzo sumiennie.
Pomimo, iż okres przeznaczony na zbiórkę karmy był bardzo krótki, mobilizacja uczniów przyniosła niespodziewany wręcz efekt, a wychowawcom należą się wielkie podziękowania, bo cel był szczytny.

  Maria  Derkowska

TENISOWE ZMAGANIA

 Dnia 5 października w sali gimnastycznej rogozińskiego "ogólniaka" rozegrano drużynowe mistrzostwa gminy Rogoźno w tenisie stołowym. Zespoły gimnazjalne dziewcząt i chlopców rywalizowały w grach singlowych i deblowych do trzech wygranych setów.

Po czterogodzinnych zmaganiach najlepszymi drużynami tenisowymi zostały gimnazjalistki i gimnazjaliści z Parkowa występujący w składzie:

WRZESIEŃ
WYCIECZKA DO BISKUPINA

19 września wybraliśmy się do Biskupina na tradycyjny Festyn Archeologiczny.

Tym razem impreza odbyła się  pod hasłem "Polska Piastów". Uczestnicząc w warsztatach i pokazach mieliśmy okazję poznać realia życia  z początków polskiej państwowości. W wiosce średniowiecznej uczestniczyliśmy w warsztatach i pokazach z życia i pracy ludzi w dawnych czasach. To była naprawdę znakomita lekcja historii.

Klasa II SP


Bieg Olimpijski w Racocie –  wspomnienia z Londynu


        Ponad 2,5 tysiąca dzieci, młodzieży i dorosłych biegaczy z całego kraju wzięło udział w XIX Biegu Olimpijskim organizowanym przez Gimnazjum  w Racocie z naszym przyjacielem, posłem Wojtkiem Ziemniakiem na czele.  Jak co roku nie mogło zabraknąć w tym święcie olimpijskim sporej grupy miłośników olimpizmu i biegania z Parkowa.

"Sprzątanie Świata" w Parkowie

       Dnia 14 września br., zgodnie z wcześniejszym planem, Zespół Szkół w Parkowie wziął udział w akcji „Sprzątania świata”. Wszyscy uczniowie o tej samej godzinie wyruszyli ze swoimi wychowawcami na wyznaczone trasy. Dzieci klas 0-III sprzątały bliższe okolice szkoły i przedszkola,

Wzruszające spotkanie

17 września to data bardzo ważna dla każdego Polaka. Najazd wojsk sowieckich w 1939 roku na Polską oznaczał gehennę setek tysięcy rodzin zamieszkujących tereny wschodniej Rzeczypospolitej. Plan Stalina mający    na celu wyniszczenie narodu polskiego realizowany był z bezwzględną stanowczością. Wśród tych, którzy przeszli „piekło” zesłania znalazło się wielu mieszkańców naszej ziemi. Radosna inauguracja!

Ponad 300 osób: uczniów, rodziców, nauczycieli i gości zgromadziło się o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Parkowie, aby  powitać nowy rok szkolny 2012/2013. Roześmiane miny uczniów znakomicie korespondowały z dekoracją sali:  uśmiechniętym od ucha do ucha słońcem oraz mottem Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.                                                 
Informacje dla rodziców
Oddział przedszkolny
Kalendarium roku szkolnego
Plan imprez
 i uroczystośc
i

Podręczniki
Konkursy szkolne
Plan lekcji

Dokumenty szkolne
Dowozy do szkoły

Oferta edukacyjna
Świetlica szkolna
Zajęcia pozalekcyjne
Pielęgniarka szkolna
Pedagog szkolny
Doradztwo zawodowe
Biblioteka szkolna
SKO
Imprezy cykliczne
Wycieczki szkolne

Napisz do nas

ko
MEN

Opracowanie strony:  Zespół Szkół w Parkowie