logo szkoły ZESPÓŁ SZKÓŁ W PARKOWIE

Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego i Gimnazjum im. Józefa Wybickiego

Kontakt:  ZS Parkowo, Parkowo 6, 64-608 Parkowo, tel/fax  67/26 10 505  e-mail:  zsparkowo@wp.pl
budynek szkoły

 
Strona główna
Aktualności
Dyrekcja
Grono Pedagogiczne
Pracownicy szkoły
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Uczniowie
Absolwenci
Historia szkoły
Patron szkoły
Hymn, godło i sztandar
Nadanie imienia
Sala Tradycji
Organizacje szkolne
Klasy sportowe

UKS
Osiagnięcia sportowe
Klub Olimpijczyka

Teatry szkolne

Wolontariat szkolny

Archiwumoke


CKE

ROK SZKOLNY 2011/2012

GMINNY KONKURS JĘZYKOWY

           31 maja 2012 r. w Zespole Szkół w Parkowie odbył się jubileuszowy, bo X. Gminny Konkurs Językowy. Przyświecały mu słowa Marii Curie – Skłodowskiej „Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to może za wszelką cenę.”
Uczestnicy konkursu dowiedli , iż wytrwała praca pozwala osiągnąć sukces.

więcej ....


SŁONECZNY MEMORIAŁ

Po raz czternasty spotkały się w Parkowie drużyny piłkarskie szkół podstawowych  z terenu powiatu obornickiego aby uczcić pamięć byłej dyrektorki parkowskiej szkoły Krystyny Baszczyńskiej.  O godz. 10.30,  25 maja br. na boisku Zespołu Szkół rozległy się dźwięki znanej wszystkim sympatykom piłki nożnej  piosenki Maryli Rodowicz w wykonaniu Patrycji Zenger. 

więcej ...


ZŁOTO DLA DZIEWCZĄT Z PARKOWA I CHŁOPCÓW Z ROŻNOWA

Mistrzostwa  Powiatu Gimnazjów w piłce plażowej rozegrano 16 maja na kąpielisku miejskim OCS. Ta młoda i widowiskowa dyscyplina cieszy się coraz większą popularnością wśród młodzieży. Pomino zimnej i wietrznej aury, na bardzo starannie przygotowanych boiskach o medale walczyli siatkarze i siatkarki z Parkowa, Rożnowa, Rogoźna iObornik.

Na start , Olimpijczycy! Przychylcie jej nieba,

                             Z rąk do rąk podający gałązkę oliwną…    

                             Wiodąc tam, gdzie śpiewają muzy, milczy oręż,

                             Pod waszą białą flagą pięciu kontynentów.

BIEŻNIE W SŁOŃCE WIODĄ…

Kwiecień to miesiąc olimpijski. W tym miesiącu  w całej Polsce odbywają się Dni Olimpijczyka. Nie mogło sportowego święta zabraknąć również w olimpijskim Parkowie.  Tam 27 kwietnia 2012 roku już po raz trzeci zainaugurowano Dni Olimpijczyka organizując Integracyjny Dzień Olimpijski.   W piękne, słoneczne południe do Parkowa zjechało wiele gwiazd polskiego sportu aby świetnie bawić się z dziećmi i młodzieżą zarówno  z Parkowa, a także ze szkół z gminy Rogoźno oraz osobami niepełnosprawnymi z WTZ Wiardunki.

WIELKOPOLSKIE FORUM RAD MŁODZIEŻOWYCH

Młodzież Zespołu Szkół w Parkowie brała udział w X ( Jubileuszowym) Wielkopolskim Forum Rad Młodzieżowych  w Żerkowie . Forum poświęcone było dyskusji na temat szans i możliwości rozwoju młodych ludzi w Unii Europejskiej . Podczas trzydniowego pobytu w Żerkowie młodzież czerpała wiedzę na temat rozwoju edukacji w oparciu o dostępne programy europejskie, pozyskiwania funduszy oraz świadomego kierowania karierą zawodową.

„Zamienili nam dom na wagon,
W którym z zimna trzęsiemy się.
To nie żart, to koszmarna droga...
Na Sybir wleczemy się.”

Z ZIEMI POLSKIEJ DO OBCEJ…

    13 kwietnia 1940 roku miała miejsce druga faza deportacji Polaków na Wschód. Około 320 tysięcy Polaków musiało opuścić swoje domy i udać się  w nieznane.  72 rocznica tego wydarzenia była okazją do spotkania się i przypomnienia tamtych wydarzeń zarówno samych Sybiraków jak i wszystkich ludzi dla których te smutne wydarzenia nie mogą ulec zapomnieniu. Drugim powodem spotkania było wręczenie tytułu „Zasłużony dla Ziemi Rogozińskiej” pani Reginie Grzebycie i pani Władysławie Sokołowskiej.

PARKOWIANKI W FINALE WOJEWÓDZTWA        Wielkim sukcesem dla młodych siatkarek z Parkowa zakończył się finałowy turniej o mistrzostwo rejonu Poznań Teren-Zachód, który odbył się 20 marca w Nowym Tomyślu. Reprezentantki powiatu obornickiego w grupie zajęły drugie miejsce, przegrywając z gospodarzem i odnosząc zwycięstwo nad Międzychodem.


Ludolfina i performance w Zespole Szkół w Parkowie.
       
    Dwadzieścia cztery  lata temu, 14 marca, w muzeum naukowym „Exploratorium” w San Francisco po raz pierwszy obchodzono Dzień Liczby Pi. Od tego momentu, ta niezwykła, najsłynniejsza liczba niewymierna ma swoje międzynarodowe święto.

Stosunek długości okręgu do długości  jego średnicy średnicy – liczba, którą ponad 4 tysiące lat temu Babilończycy przyjmowali jako 3, a Egipcjanie jako ułamek 256/81 – nazywana jest też ludolfiną – od imienia holenderskiego matematyka Ludolfa van Ceulena , który w 1610 roku obliczył  Pi z dokładnością  35 cyfr po przecinku.
ZBIÓRKA ODZIEŻY  W NASZEJ SZKOLE

    Zespół Szkół w Parkowie słynie z wielu działań proekologicznych. W marcu bieżącego roku dyrektor szkoły Maria Cisowska ogłosiła kolejną akcję mającą na celu pogłębienie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży. Pomysłodawcą akcji na terenie Polski  jest Fundacja „ Dzieci dla Ziemi” z Torunia, która propaguje recykling odzieży używanej.

BRĄZ  W FINALE REJONU

    8 marca w szamotulskiej hali „Nałęcz” odbyły się Mistrzostwa rejonu Teren Poznań-Zachód w piłce siatkowej gimnazjum dziewcząt. Reprezentantem powiatu obornickiego, po wygranych eliminacjach na tym szczeblu były siatkarki z ZS w Parkowie. Podczas losowania zespól został rozstawiony w grupie, ponieważ w poprzednim roku  gimnazjalistki zajęły drugie miejsce w tych rozgrywkach.

RADOSNE ŚWIĘTO SZKOŁY

Święto szkoły, Dzień Patrona najczęściej kojarzy się z pompatyczną akademią, kilkoma wierszami okraszonymi uroczystymi pieśniami. Że tak być nie musi postarała się o to społeczność Zespołu Szkół w Parkowie. 10 marca minęła 190 rocznica śmierci patrona Szkoły Podstawowej  i Gimnazjum Józefa Wybickiego. Dzieci, młodzież i nauczyciele spotkali się na mszy świętej celebrowanej przez księdza Jana Andrzejewskiego. Po mszy uśmiechnięci, ale zmarznięci uczniowie ze swoimi opiekunami wrócili do szkoły gdzie czekała ich miła niespodzianka. Rada Rodziców zasponsorowała wszystkim uczniom kilka blach wspaniałego drożdżowego placka. Cóż, placek palce lizać!


„W krainie biedronek”

Dziesiątki biedronek „przyleciało” w styczniowy wieczór do Sali gimnastycznej w Parkowie. Towarzyszyły one blisko dwustu gościom przybyłym na 13 Bal  Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej powiatu obornickiego „W krainie biedronek”. Witając gości pani dyrektor Maria Cisowska podkreśliła, że tak jak biedronki budzą radość wśród  dzieci tak ten bal ma wywołać uśmiech na twarzach wszystkich jego uczestników, dać im chwile radości i przyjemności  z zabawy.

więcej ....


WIELKA ORKIESTRA ZAGRAŁA W PARKOWIE

XX. Finał WOŚP w Zespole Szkół w Parkowie znów zakończył się rekordowym sukcesem.  Zebrano 8.671,72  zł,  w tym 4.389,65  znalazło się w puszkach wolontariuszy. Dzięki pysznym wypiekom rodziców parkowskich uczniów, kawiarenka wypełniona była po brzegi , a ciasto znikało w okamgnieniu.


WIECZORNICA POWSTAŃCZA W PARKOWIE 

Zaledwie trzy tygodnie po koncercie „Zakazanych piosenek” szkoła w Parkowie znów gościła wielu znakomitych gości. 16 grudnia 2011 roku o godz. 17.00 w Zespole Szkół odbyła się już po raz czwarty wieczornica powstańcza poświęcona „tym, którzy odważyli się być wolnymi”. Parkowianki wygrywają w GIMLIDZE
 
13 grudnia w parkowskiej sali gimnastycznej odbył się pierwszy turniej z cyklu rozgrywek międzypowiatowej ligi piłki siatkowej dziewcząt szkół gimnazjalnych, w których to zawodniczki z Parkowa startują już drugi sezon.

KONCERTOWE OTWARCIE.

Od otwarcia dwóch wystaw rozpoczął się 24 listopada 2011 roku niezwykły wieczór w Zespole Szkół w Parkowie.   Sześć lat temu , 25 września 2005 roku rozpoczęła działalność Sala Tradycji Józefa Wybickiego i Mazurka Dąbrowskiego. Od początku istnienia pomyślana jako istotna część  tradycji szkoły, po sześciu latach stała się  ważnym elementem życia szkoły. Miała i ma  za zadanie przypominać   o przeszłości przede wszystkim naszej małej ojczyzny.
więcej ...


OD PRZEDSZKOLAKA DO UCZNIA

    28 października 2011 roku – ta data na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Parkowie. To od tego dnia pierwszoklasiści mogli w pełni poczuć się członkami  parkowskiej Alma Mater, gdyż zostali uczniami pierwszej klasy Zespołu Szkół w Parkowie.ŚWIĘTO NAUCZYCIELI  I …UCZNIÓW.


14 października 1773 roku na mocy uchwały Sejmu powstała Komisja nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mająca, zwana popularnie KEN. Data powstania pierwszego w świecie ministerstwa ds. oświaty została w 1982 roku uznana za święto wszystkich pracowników oświaty.


PARKOWSKIE  „OTRZĘSINY”

6 października uczniowie klas pierwszych gimnazjum Zespołu Szkół  w Parkowie mogli wreszcie poczuć się pełnoprawnymi „obywatelami” społeczności uczniowskiej. Tego to bowiem dnia uczniowie klas drugich pod opieką  pp. I. Węgrzak  i L. Polcyn przygotowali dla nich popularne „kotowanie” połączone  z dyskoteką.


„SZOK” w Parkowie.

     Poniedziałkowe południe, 3 października było niezwykłe dla ponad 80-tki milusińskich z oddziału przedszkolnego oraz klas I-VI szkoły podstawowej  w Parkowie. Szkołę odwiedził bowiem ukraiński cyrk „SZOK” z Ciechanowa, którego dyrektorem jest Wiktor Mendyłowicz. 3-osobowa trupa zaprezentowała świetny program podczas którego wszyscy świetnie się bawili. Występy clowna i magika co rusz wywoływały salwy śmiechu.


Urodziny Patrona i Dzień Chłopca
 
    Koniec września to okres bardzo ważny dla społeczności Zespołu Szkół w Parkowie. 29 września obchodzimy rocznicę urodzin patrona Józefa Wybickiego, a 30 września tradycyjny już Dzień Chłopca.   Stąd też w piątek, 30 września odbył się apel poświęcony tym dwóm uroczystościom. Postać patrona przypomniał opiekun Sali Tradycji Józefa Wybickiego Krzysztof Działo.


Opowieść o „Golgocie Wschodu”.

Kiedy najlepiej uczymy się historii? Wtedy gdy opowiada nam o tych wydarzeniach osoba, która to przeżyła. Wtenczas opowiadanie nabiera dodatkowego znaczenia i autentyzmu. Od wielu lat, pamiętając o tym, w Zespole Szkół w Parkowie odbywają się „żywe”, niezwykłe lekcje historii.


 „Okaż serce bezdomnemu Azorkowi”
 
 Pod tym hasłem odbyła się w nasze szkole w dniach 13 – 26 września akcja zbierania karmy dla naszych czworonogich przyjaciół. Akcja ta była elementem konkursu organizowanego przez Zespół Szkół Agrobiznesu w Rogoźnie.Wybory w UKS „Olimpijczyk” w Parkowie.


W 1994 roku w Szkole Podstawowej w Parkowie powstał Uczniowski Klub Sportowy „Czarni”. Po trzynastu latach działalności został w 2007 roku zawieszony, a na jego miejsce powstał  Uczniowski Klub Sportowy piłki siatkowej „Olimpijczyk” przy Zespole Szkół w Parkowie.   


      więcej ....


„Sprzątanie świata” i  „Święto Pyry”  

  Po raz kolejny społeczność  Zespołu Szkół w Parkowie wzięła udział w ogólnoświatowej akcji „Sprzątanie świata”. Koordynatorem akcji w naszej szkole była  p. I. Węgrzak.
16 września ponad 250 uczniów ze swoimi opiekunami wyszło na drogi i tereny leżące wokół Parkowa,  aby posprzątać to co ludzie często bezwiednie wyrzucili, nie pamiętając o tym czym to grozi środowisku. 


Olimpijski bieg…

       Już po raz XVIII w Racocie odbył się w sobotę, 10 września Bieg Olimpijski organizowany przez niezmordowanego propagatora idei olimpijskiej, posła Wojciecha Ziemniaka. W tym roku Ministerstwo Spraw Zagranicznych przyznało patronat Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej nad biegiem w Racocie.  

Goście z zagranicy

    Od kilku dni na  terenie gminy Rogoźno przebywają  delegacje zaprzyjaźnionych z Rogoźnem miast: litewskiego Marijampole, ukraińskiego Tulczyna oraz polskich miast z Kalisza Pomorskiego i Czorsztyna. Trzeciego września wspólnie z zastępcą burmistrza Rogoźna  Krzysztofem Ostrowskim oraz radnym Zbigniewem Chudzickim odwiedzili również Zespół Szkół w Parkowie.


                                                                           
                                                                " Zrób pierwszy krok z wiarą. Nie musisz widzieć całej drogi.

                        Po prostu zrób pierwszy krok."  

                                                                                                                             Martin Luther King
Pierwszy krok…
    1 września – to data zarazem radosna i smutna dla tysięcy dzieci i młodzieży w całej Polsce. Smutna – bo kończą się wakacje, a radosna – z powodu spotkania z przyjaciółmii ulubionymi nauczycielami. Również w Parkowie  o godzinie 8.00 spotkała się społeczność uczniowska w kościele p.w. NMP Królowej Świata inaugurując w ten sposób rok szkolny 2011/2012.                                                      


Informacje dla rodziców
Oddział przedszkolny
Kalendarium roku szkolnego
Plan imprez
 i uroczystośc
i

Podręczniki
Konkursy szkolne
Plan lekcji

Dokumenty szkolne
Dowozy do szkoły

Oferta edukacyjna
Świetlica szkolna
Zajęcia pozalekcyjne
Pielęgniarka szkolna
Pedagog szkolny
Doradztwo zawodowe
Biblioteka szkolna
SKO
Imprezy cykliczne
Wycieczki szkolne

Napisz do nas

ko
MEN

Opracowanie strony:  Zespół Szkół w Parkowie